Atletico Madryt vs Numancia
0dn.12godz.46min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Saúl Ñíguez zaliczył reprezentacyjny debiut

Reprezentacja Hiszpanii do meczu z Belgią po raz pierwszy przystąpiła pod wodzą nowego selekcjonera, Julena Lopeteguiego. Zmiana na stanowisku opiekuna kadry przyniosła również kilka zmian personalnych. Koke, do tej pory odgrywający marginalną rolę w La Roja, wystąpił od 1. minuty, natomiast debiutu w narodowych barwach doczekał się Saúl Ñíguez. Wszechstronny pomocnik Atlético na boisku zameldował się w 75. minucie, zmieniając Vitolo.

Do tej pory 21-latek grał jedynie w reprezentacjach młodzieżowych, a przed Mistrzostwami Europy znalazł się na wstępnej liście, lecz ostatecznie nie pojechał do Francji. Dobry sezon nie uszedł jednak uwadze nowemu trenerowi, który doskonale zna Saúla z kategorii młodzieżowych. Za kilka dni Hiszpanie zmierzą się z Liechtenstainem w ramach eliminacji Mistrzostw Świata, jednak gracz nie wystąpi w nim, gdyż pomoże kadrze U-21 w spotkaniu eliminacji Młodzieżowych ME przeciwko Szwecji.

Hiszpania pokonała Belgów w towarzyskim spotkaniu 2-0. Oba gole zdobył David Silva, w tym jednego z rzutu karnego. Koke rozegrał pełne spotkanie. W ekipie Czerwonych Diabłów do 77. minuty grał Yannick Carrasco.