Villarreal vs Atletico Madryt
3dn.3godz.7min.
13.10 X3.75 22.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Rojiblancos w reprezentacjach – marzec 2016

Kilkanaście godzin temu dobiegła końca ostatnia podczas sezonu 2015/16 przerwa na zgrupowania reprezentacji narodowych. Powołania na marcowe mecze o stawkę, lub po prostu spotkania towarzyskie otrzymało łącznie szesnastu piłkarzy Los Rojiblancos – czternastu grających w Atlético na stałe oraz dwóch przebywających obecnie na wypożyczeniach w innych klubach. Do wycofania się z udziału w zgrupowaniach jeszcze przed ich rozpoczęciem kontuzje zmusiły José Giméneza i Diego Godína. Przekonajmy się, jak ostatnie półtora tygodnia upłynęło pozostałej czternastce.

Argentyna – Matías Kranevitter, Ángel Correa i Augusto Fernández

Podopieczni Gerardo Martino rozegrali podczas marcowej przerwy reprezentacyjnej dwa spotkania w ramach południowoamerykańskich kwalifikacji na Mistrzostwa Świata w Rosji. W pierwszym z nich (25 marca) pokonali oni reprezentację Chile 2-1. Pełne 90 minut rozegrał Matías Kranevitter, Augusto Fernández wszedł na boisko na ostatnie 17 minut, natomiast Ángel Correa spędził całe spotkanie na ławce. Kilka dni później Argentyńczycy pewnie pokonali drużynę Boliwii (30 marca) w stosunku 2-0. Correa już w 31. minucie zastąpić musiał kontuzjowanego Ángela Di Maríę, Augusto wprowadzony został na ostatnie sześć minut, a Kranevitter nie znalazł się nawet w meczowej „osiemnastce”.

Belgia – Yannick Carrasco

Jedynym spotkaniem, jakie Les Diables Rouges rozegrali w ciągu ostatnich dwóch tygodni, była towarzyska potyczka z reprezentacją Portugalii (29 marca), którą ci drudzy wygrali ostatecznie 2-1. Pierwotnie pojedynek ten miał zostać rozegrany na Stade Roi Baudouin w Brukseli, ale z powodu zamachów terrorystycznych w stolicy Belgii musiał on zostać przeniesiony na Estádio Dr. Magalhães Pessoa w portugalskiej miejscowości Leiria. Z uwagi na problemy z kostką, skrzydłowy Atleti wrócił do Madrytu tydzień wcześniej niż planowano i nie wziął udziału we wspomnianym meczu.

Brazylia – Filipe Luis

Brazylijczyk w meczu kwalifikacyjnym na Mistrzostwa Świata przeciwko Urugwajowi (26 marca) spędził na boisku pełne 90 minut. Canarinhos już po dwóch kwadransach gry wygrywali 2-0, ale prowadzenie to ostatecznie zmarnotrawili, remisując jedynie 2-2. Podopieczni Dungi w drugim ze spotkań przeciwko ekipie z Paragwaju (30 marca) zanotowali identyczny rezultat, choć tym razem to oni „gonić” musieli wynik, od 49. minuty przegrywając 0-2. Filipe także to spotkanie rozegrał w pełnym wymiarze czasowym.

Francja U-21 – Lucas Hernández

Środkowy obrońca nie znalazł się w meczowej „osiemnastce” młodzieżówki Francji na mecz przeciwko rówieśnikom ze Szkocji (24 marca), ostatecznie wygrany przez tych pierwszych 2-0. W drugim spotkaniu przeciwko młodzieżowej reprezentacji Macedonii (28 marca) nie mógł natomiast wziąć udziału z powodów zdrowotnych – kilkanaście godzin wcześniej zdiagnozowano u niego złamanie kręgów. Po wyrównanym pojedynku młodzi Francuzi zremisowali ostatecznie z bałkańskimi rówieśnikami 1-1.

Francja – Antoine Griezmann

Francuzi podejmowali w czasie przerwy reprezentacyjnej Holendrów (25 marca) i Rosjan (29 marca). Pierwsze ze spotkań Trójkolorowi zwyciężyli na wyjeździe 3-2. 25-letni napastnik spędził na murawie całą pierwszą połowę i już w 6. minucie otworzył wynik pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Drugi z pojedynków także zakończył się domową wygraną gospodarzy tegorocznych Mistrzostw Europy, tym razem w stosunku 4-2. Griezmann rozpoczął mecz w wyjściowym składzie, a 62 spędzone na boisku minuty okrasił asystami przy dwóch pierwszych francuskich golach.

Hiszpania – Koke, Juanfran

La Furia Roja rozegrała w ciągu ostatnich dwóch tygodni dwa spotkania towarzyskie. Najpierw Hiszpanom po słabym meczu udało się ugrać z Włochami remis 1-1 (24 marca). Koke spędził na murawie całą drugą połowę, a Juanfran pojawił się w wyjściowym składzie i został zmieniony niecały kwadrans przed końcem meczu. Trzy dni później po równie kiepskim występie Hiszpanie zaledwie zremisowali 0-0 z reprezentacją Rumunii. Koke rozegrał pełne 90 minut, a Juanfran nie oderwał się od ławki rezerwowych.

Hiszpania U-21 – Óliver Torres, Javi Manquillo i Saúl Ñíguez

Młodzi Hiszpanie w pierwszym ze spotkań podczas przerwy reprezentacyjnej (w ramach kwalifikacji na Mistrzostwa Europy U-21 w Polsce) spektakularnie przegrali z chorwacką młodzieżówką 0-3 (24 marca). Saúl Ñíguez i Óliver Torres spędzili pełne 90 minut na murawie, a Javi Manquillo – na ławce rezerwowych. Cztery dni później La Rojita skromnie pokonała reprezentację Norwegii do lat 21 w stosunku 1-0 w spotkaniu towarzyskim. Cały mecz rozegrał Óliver Torres.

Maroko – Yassine Bounou

Marokańczycy przerwę reprezentacyjną poświęcili na rozegranie dwóch spotkań z drużyną Wysp Zielonego Przylądka (26 i 29 marca) w ramach kwalifikacji do przyszłorocznego Pucharu Narodów Afryki. Pierwsze z nich wygrali 1-0 na wyjeździe z, a drugie zwyciężyli 2-0 u siebie. Popularny Bono obydwa przesiedział w całości na ławce rezerwowych.

Słowenia – Jan Oblak

Słoweńcy rozegrali podczas przerwy reprezentacyjnej dwa spotkania towarzyskie. Podopieczni Srečko Kataneca skromnie zwyciężyli pierwsze z nich przeciwko Macedonii 1-0 (23 marca), a golkiper Atleti spędził na boisku cały mecz. Pięć dni później reprezentacja Słowenii podjęła ekipę Irlandii Północnej, jednak tym razem uznać musiała wyższość wyspiarzy i poległa ostatecznie 0-1. 23-latek rozegrał 90 minut.