1dn.2godz.50min.

Raport z wypożyczeń, 27.03-2.04: Tenerife coraz bliżej bezpośredniego awansu

Dziewięciu piłkarzy Rojiblancos otrzymało szansę występu w ubiegłym tygodniu w drużynach, do których są wypożyczeni. Tym razem żadnemu z nich nie udało się wpisać na listę strzelców, lecz powody do radości może mieć Amath Ndiaye, którego Tenerife ma coraz większe szanse na bezpośredni awans do Primera División. W drugim kolejnym meczu szansy na występ nie otrzymał Emiliano Velázquez. Urugwajczyk niedawno wyleczył uraz, ale trener nie widzi go w wyjściowym składzie, w którym miał miejsce przed doznaniem kontuzji.

Matías Kranevitter i Luciano Vietto (Sevilla)

Podopieczni Jorge Sampaoliego w meczu 29. kolejki Primera División na własnym stadionie podjęli walczący o utrzymanie Sporting Gijón. W podstawowym składzie wybiegł Kranevitter, który przebywał na boisku do 60. minuty. Wypożyczony napastnik pojawił się na placu gry w 81. minucie. Andaluzyjczycy zdołali jedynie zremisować 0-0 i do pięciu przedłużyli serię meczów bez zwycięstwa. Strata punktów kosztowała drużynę wypadnięcie poza podium LaLiga na rzecz Atlético.

Diogo Jota i Óliver Torres (Porto)

Smoki zagrały na wyjeździe z liderującą w lidze portugalskiej Benficą i mieli okazję przeskoczyć rywali tylko w przypadku zwycięstwa. W wyjściowym składzie gości znalazł się hiszpański pomocnik, natomiast skrzydłowy po raz kolejny musiał zadowolić się rolą rezerwowego. Orły na początku spotkania wyszły na prowadzenie za sprawą rzutu karnego egzekwowanego przez Jonasa. Goniących wynik było stać na jedno trafienie kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy. W 67. minucie na boisku pojawił się Diogo Jota, lecz nie zdołał odmienić losów meczu. Na siedem kolejek przed końcem rozgrywek Porto nadal traci punkt do Benfiki.

Theo Hernández (Alavés)

Beniaminek do meczu z Realem Madryt przystępował po udanej serii trzech meczów bez porażki, kiedy udało się wygrać z Realem Sociedad oraz wywalczyć punkt przeciwko Sevilli. Królewscy okazali się jednak znacznie trudniejszym przeciwnikiem i nie pozostawili złudzeń kto był lepszy wygrywając 3-0. Francuski lewy obrońca rozegrał pełne 90 minut. Baskowie plasują się na 10. miejscu w tabeli i tracą siedem punktów do miejsca gwarantującego im udział w następnej edycji europejskich pucharów.

Rafael Santos Borré (Villarreal)

Los Amarillos na Estadio de la Ceramica spotkali się z Eibarem, który aspiruje do gry w Lidze Europy. Podopieczni Frana Escriby objęli prowadzenie, lecz następnie pozwolili sobie na wbicie trzech bramek. Przy wyniku 1-3 na boisku, na ostatnie dziesięć minut pojawił się Kolumbijczyk, a Żółtej Łodzi Podwodnej udało się jedynie zmniejszyć straty, lecz bez zdobyczy jakichkolwiek punktów. Villarreal po 29. kolejce zajmuje szóste miejsce w tabeli LaLiga, tracąc punkt do Realu Sociedad i mając taką przewagę nad kolejnym Athletikiem.

Guilherme Siqueira (Valencia)

Ekipa Brazylijczyka mierzyła się z Deportivo z nadzieją na przerwanie serii trzech meczów bez zwycięstwa. Lewy obrońca pojawił się na boisku na ostatni kwadrans przy prowadzeniu 2-0 i miał wzmocnić defensywę. Ostatecznie Nietoperze zdołali w końcówce zdobyć kolejną bramkę i awansować w tabeli na 13. miejsce.

Javier Manquillo (Sunderland)

Boczny defensor w trzecim kolejnym meczu spędził całą potyczkę na ławce rezerwowych. Czarne Koty mierzyły się z Watfordem i przegrały 0-1. Był to piąty z rzędu ligowy pojedynek bez zwycięstwa i bez strzelonego gola. Sytuacja Sunderlandu staje się coraz trudniejsza i tracą osiem punktów do miejsca dającego utrzymanie w Premier League.

Emiliano Velázquez (Braga)

Urugwajczyk po wyleczeniu kontuzji nie może liczyć na miejsce w wyjściowym składzie swojej ekipy i w drugim meczu z rzędu zasiadł na ławce rezerwowych, z pozycji której prześledził całe spotkanie przeciwko Maritimo. Jego koledzy świetnie sobie poczynali i po 25 minutach prowadzili 3-0. Przeciwnicy nie poddali się jednak i jeszcze przed przerwą zaaplikowali dwie bramki, aby po przerwie doprowadzić do wyrównania i podziału punktów. Braga zdołała utrzymać czwartą pozycję w lidze.

Bernard Mensah (Vitória SC)

Vitorianos zagrali na wyjeździe z CD Nacional, a Ghańczyk zasiadł na ławce rezerwowych i nie otrzymał szansy od trenera. Jego koledzy zdołali wygrać 2-1 i był to siódmy z rzędu mecz bez porażki. Ekipa z Guimarães nadal zajmuje piątą pozycję w lidze, ale zrównała się punktami z Bragą.

Axel Werner (Boca Juniors)

Młody argentyński golkiper wciąż jest tylko rezerwowym bramkarzem i zasiadł na ławce rezerwowej w ligowym spotkaniu przeciwko Defensa y Justicia. Mecz zakończył się zwycięstwem 1-0, a Xeneizes utrzymali pozycję lidera z pięciopunktową przewagą w lidze.

Amath Ndiaye (Tenerife)

Kanaryjczycy spotkali się z Oviedo – innym zespołem walczącym o awans do Primera División. Senegalski napastnik wystąpił od pierwszej minuty i rozegrał pełne spotkanie. Tym razem nie wpisał się na listę strzelców, ale Tenerife i tak wygrało 1-0. Dzięki wygranej podopieczni José Luisa Martíego awansowali na trzecie miejsce w tabeli Segunda División i tracą tylko sześć punktów do miejsca pozwalającego na bezpośrednią promocję.

Héctor Hernández (Albacete)

Rywalem lidera grupy II Segunda División B było UD Sanse. Alba przegrało 1-2, co było czwartym meczem bez zdobyczy punktowej w ostatnich pięciu kolejkach. Wypożyczony piłkarzy wystąpił od początku i zszedł w 62., kiedy wynik był już ustalony. Mimo słabej postawy zespół utrzymał prowadzenie w tabeli i ma sześć punktów przewagi nad kolejnymi trzema zespołami. Do końca rozgrywek pozostało sześć kolejek.