Mecz towarzyski
Atletico Madryt vs Numancia
0dn.11godz.38min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Raport z wypożyczeń, 23-29 stycznia: Ekipa Velázqueza przegrała finał Pucharu Ligi

Po sierpniowych niepowodzeniach Sevilli w Superpucharach Hiszpanii oraz Europy, Emiliano Velázquez mógł zostać pierwszym wypożyczonym z Atlético graczem, który sięgnie po trofeum w tym sezonie. Ostatecznie jego Braga musiała uznać wyższość Moreirense w finale Pucharu Ligi Portugalskiej. Przed szczególnym starciem stanął Theo Hernández, który zagrał przeciwko Rojiblancos i po raz kolejny pokazał się z dobrej strony. Nadal ważą się losy Rafaela Santosa Borré, który według portugalskich mediów ma zakończyć wypożyczenie w Villarrealu i na tej samej zasadzie przenieść się do Bragi.

Matías Kranevitter i Luciano Vietto (Sevilla)

Ligowy mecz z Espanyolem rozpoczął się fatalnie od czerwonej kartki dla Nicolása Parejy, a następnie Katalończycy wyszli na prowadzenie, skutecznie egzekwując rzut karny. Jorge Sampaoli został zmuszony do zmian taktycznych, a jego podopieczni, mimo gry w osłabieniu, zdołali doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie tuż przed przerwą rywale odzyskali prowadzenie. W 59. minucie na boisku zameldował się Vietto, lecz to przeciwnicy przeważali i ostatecznie wygrali 3-1. Kranevitter całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Po 20. kolejce Andaluzyjczycy zajmują trzecie miejsce w tabeli.

Diogo Jota i Óliver Torres (Porto)

Smoki w ubiegłym tygodniu zmierzyły się z Estorilem, a w wyjściowym składzie pojawili się obaj wypożyczeni z Atleti gracze. Portugalczyk dość szybko, bo w 36. minucie opuścił bisko, a w jego miejsce pojawił się Yacine Brahimi. Óliver grał do 66. minuty, a na tablicy wyników wciąż widniał wynik bezbramkowy. Bramki padły dopiero w ostatnich dziesięciu minutach. Porto wyszło na prowadzenie, a grając w przewadze gracza zdołało podwyższyć na 2-0, aby ostatecznie wygrać 2-1. Po 19. kolejce piłkarze Nuno Espírito Santo zajmują drugą pozycję.

Theo Hernández (Alavés)

We wtorek zespół Mauricio Pellegrino przystąpił do rewanżowego spotkania ¼ finału Pucharu Króla z Alcorcón. Francuz nie znalazł się w kadrze na ten mecz, a jego koledzy zremisowali 0-0 i dzięki zwycięstwu w pierwszym pojedynku 2-0 awansowali do półfinału. W walce o finał rywalem Basków będzie Celta Vigo. Theo wrócił do składu na spotkanie ligowe przeciwko macierzystemu klubowi i wraz z kolegami od początku spotkania prezentował się bardzo dobrze. Lewy obrońca szczególnie uaktywnił się w drugiej połowie, kiedy coraz częściej zapuszczał się pod pole karne rywali. Nastolatek miał okazję nawet okazję strzelecką, lecz ostatecznie żadna z drużyn nie zdobyła bramki. Po dwudziestu meczach gracze z Mendizorroza zajmują 12. lokatę w tabeli Primera División.

Emiliano Velázquez (Braga)

25 stycznia Arsenalistas zmierzyli się w wyjazdowym spotkaniu z Vitória FC w ramach półfinału Pucharu Ligi. Urugwajczyk nie mógł wystąpić w spotkaniu ze względu na czerwoną kartkę obejrzaną w poprzednim meczu ligowym. Braga wygrała łatwo 3-0 i awansowała do finału. Ten odbył się cztery dni później, a przeciwnikiem było Moreirense. Piłkarz Atlético wystąpił od pierwszej minuty i musiał przełknąć gorycz porażki, gdyż to niżej notowany rywal sięgnął po trofeum, dzięki zwycięstwu 1-0 po bramce z rzutu karnego.

Bernard Mensah (Vitória SC)

Ghański pomocnik po raz pierwszy od czterech meczów ligowych pojawił się w wyjściowym składzie na starcie przeciwko Marítimo. Było to możliwe ze względu na zawieszenie João Aurélio, który w poprzedniej kolejce obejrzał piątą żółtą kartkę w sezonie. Vitória bezbramkowo zremisowała spotkanie, a Afrykanin przebywał na boisku do 87. minuty. Gracze z Guimarães nadal zajmują piąte miejsce w lidze portugalskiej.

Axel Werner (Boca Juniors)

Piłkarze z Buenos Aires kontynuują walkę w ramach towarzyskich Torneos de Verano. W ubiegłą środę golkiper znalazł się w wyjściowym składzie na mecz przeciwko San Lorenzo. Mecz zakończył się remisem 2-2, a przy obu straconych bramkach nie najlepiej zachowała się obrona Boca. Kolejnym rywalem Xeneizes było River Plate. Superclásico, mimo towarzyskiej otoczki, zostało przeprowadzone  wielką pompą i zgromadziło tłumy na trybunach. Zmagania na boisku zostały poprzedzone pokazem sztucznych ogni oraz popisem pirotechnicznym kibiców. Werner po raz pierwszy skapitulował w 63. minucie. 20-latek dobrze wyczuł intencję Sebastiána Driussiego, który egzekwował rzut karny, lecz piłka po rękach wpadła do siatki. Przy golu Arturo Miny ponownie miał piłkę na rękach, lecz i tym razem nieco zabrakło do skutecznej interwencji.

Amath Ndiaye (Tenerife)

Piłkarze z Wysp Kanaryjskich zmierzyli się na wyjeździe w 23. kolejce Segund DIvisión z rezerwami Sevilli. Senegalczyk jak zwykle znalazł się w wyjściowym składzie, lecz w czwartym meczu z rzędu nie udało mu się wpisać na listę strzelców. Amath przebywał na murawie do 81. minuty, a spotkanie zakończyło się wynikiem bezbramkowym. Tenerife utrzymało miejsce w strefie barażowej i obecnie okupują 6. pozycję w tabeli.

Nie grali: Rafael Santos Borré (Villarreal; tylko w kadrze), Javier Manquillo (Sunderland; klub nie grał), Guilherme Siqueira (Valencia; klub nie grał), Héctor Hernández (Albacete; tylko w kadrze).