Atletico Madryt vs Athletic Bilbao
2dn.18godz.55min.
11.91 X3.40 24.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Raport z wypożyczeń, 21-27 listopada: Pierwszy mecz Siqueiry, hat-trick Héctora

W minionym tygodniu po raz pierwszy w tym sezonie na boiskach LaLiga mieliśmy okazję zobaczyć Guilherme Siqueirę, który zmagał się z kontuzjami, a kiedy znalazł się już w kadrze, nie otrzymywał szansy gry. Świetną postawę na trzecioligowych boiskach zaprezentował Héctor Hernández, który zdobył hat-tricka. Niepokoi nieco niemoc strzelecka Luciano Vietto, z kolei jego kolega klubowy Matías Kranevitter zaczyna odzyskiwać zaufanie trenera. Z tygodnia na tydzień coraz gorzej wygląda sytuacja Rafaela Santosa Borré, który nie otrzymał ani minuty w dwóch ostatnich spotkaniach.

Matías Kranevitter i Luciano Vietto (Sevilla)

We wtorek podopieczni Jorge Sampaoliego przystapili do potyczki w Lidze Mistrzów przeciwko Juventusowi. Mecz był ważny w kontekście zajęcia pierwszego miejsca w grupie H. Niepokonana do tej pory drużyna z Andaluzji musiała uznać wyższość Starej Damy, która zwyciężyła 3-1. Na prowadzenie pierwsi wyszli sewilczycy, ale czerwona kartka Franco Vázqueza pokrzyżowała plany zwycięzcom ostatnich trzech edycji Ligi Europy. Vietto zszedł przerwie, natomiast Kranevitter pojawił się na placu gry w 77. minucie. W ostatnim meczu grupowym Sevilla, żeby awansować, nie może przegrać z Lyonem różnicą większą niż jedna bramka. W weekend drużyna wróciła do zmagań ligowych i na własnym terenie podjęła Valencią. Dzięki zwycięstwu 2-1 Nervionenses są na trzeciej pozycji i mają tyle samo punktów co wicelider z Barcelony. Vietto i Kranevitter wybiegli  w wyjściowym składzie, ale zeszli odpowiednio w 61. i 72. minucie.

Diogo Jota i Óliver Torres (Porto)

Smoki najpierw zagrały w Champions League z FC Kopenhaga. Duńczycy po raz drugi w tej edycji okazali się być zespołem nie do pokonania i kibice nie obejrzeli ani jednej bramki. Obaj wypożyczeni gracze zanotowali pełne 90 minut, a Portugalczyk w końcówce został ukarany żółtą kartką. Wynikiem bezbramkowym zakończył się również pojedynek ligowy z Belenenses. Rojiblancos ponownie zagrali od pierwszej minuty, ale nie dograli spotkania do końca. Jota został zmieniony w 60. minucie, natomiast Óliver zagrał siedem minut dłużej. Był to trzeci z rzędu ligowy remis, a Porto zajmuje obecnie trzecie miejsce w Primeira Liga.

Theo Hernández (Alavés)

Baskijski zespół mierzył się z Villarrealem, a Francuz został z powrotem cofnięty na lewą obronę. Co nie zmieniło faktu, że starał się podłączać do akcji ofensywnych. Ostatecznie Żółta Łódź Podwodna została pokonana dość niespodziewanie 2-0,  19-latek zanotował pełne 90 minut. Alavés awansowało na 13. miejsce w tabeli LaLiga.

Bernard Mensah (Vitória SC)

Ghańczyk po raz kolejnym mógł liczyć jedynie na miejsce wśród rezerwowych podczas meczu ligi portugalskiej przeciwko Tondeli. Były gracz Getafe zameldował się na boisku w 53. minucie przy stanie 0-0, a 20 minut później mógł cieszyć się z prowadzenia swojego zespołu. Gospodarze wspięli się jednak na wyżyny swoich umiejętności i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść dzięki dwóm bramkom Wagnera. Vitória SC zajmuje 4. miejsce po 11. kolejkach ligowych, ale wyprzedzić może ją Braga, która dziś rozegra swój mecz.

Guilherme Siqueira (Valencia)

Brazylijczyk w tym sezonie zmagał się z problemami zdrowotnymi i po raz pierwszy udało mu się rozegrać spotkanie w barwach Nietoperzy. Siqueira wybiegł w pierwszym składzie i rozegrał 81 minut. Kilka chwil przed zejściem gracz został ukarany żółtą kartką. Valencia po tym spotkaniu zajmuje 16. miejsce i ma dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Amath Ndiaye (Tenerife)

Senegalczyk w piątym kolejnym spotkaniu zanotował pełne 90 minut. W tych meczach Kanaryjczycy ani razu nie przegrali. Teraz w pokonanym polu zostało pozostawione Lugo 3-1. Do niedawna Tenerife było blisko strefy spadkowej, a po szesnastu kolejkach są na 8. miejscu i tracą tylko jeden punkt do 6. pozycji, która premiuje grą w barażach o awans do LaLiga.

Héctor Hernández (Albacete)

21-latek rozegrał świetne spotkanie przeciwko Toledo. Przodujące w tabeli Albacete zmierzyło się z wiceliderem Toledo i zmiażdżyło rywali 6-0. Był to prawdziwy popis strzelecki Héctora, który zdobył trzy bramki pomiędzy 30. a 73. minutą meczu. Napastnik ma na końce siedem bramek w obecnych rozgrywkach Segunda División B. Z kolei Albacete ma już pięć punktów przewagi nad kolejnymi rywalami w tabeli grupy II.

Nie grali: Rafael Santos Borré (Villarreal; tylko w kadrze meczowej i poza kadrą), Javier Manquillo (Sunderland; tylko w kadrze meczowej), Emiliano Velázquez (Braga; kontuzja), Axel Werner (Boca Juniors; tylko w kadrze meczowej)