Atletico Madryt vs Celta Vigo
7dn.6godz.15min.
11.40 X4.75 27.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Puchar Narodów Afryki: Porażka Ghany, grał Thomas

Ghana nie zagra po raz drugi z rzędu w finale Pucharu Narodów Afryki. Czarne Gwiazdy przegrały w półfinale z Kamerunem, przez co pozostaje im walka o brązowy medal.

Od samego początku dzisiejszy mecz był bardzo wyrównany. Obie drużyny szukały swoich szans, ale brakowało im skuteczności. Z tego powodu schodziły one na przerwę przy bezbramkowym remisie. Druga połowa przebiegała w podobny sposób.

W końcu jednak padła pierwsza bramka, którą Ghana praktycznie podarowała Kamerunowi. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego we własnym polu karnym nie zrozumieli się John Boye i Brimah Razak. Błąd rywali wykorzystał Michael Ngadeu-Ngadjui, który z bliska wpakował piłkę do siatki. Piłkarze Avrama Granta próbowali wyrównać, ale czynili to bezskutecznie. W ostatniej akcji meczu po szybkiej kontrze wynik ustalił Christian Bassogog.

W drużynie Czarnych Gwiazd przez 86 minut na boisku znajdował się Thomas. Pomocnik Atlético przez większość czasu był ustawiony jako rozgrywający, operujący za plecami Jordana Ayew. W pierwszej połowie niezłym podaniem obsłużył Christiana Atsu, ale ten nie wykorzystał swojej okazji. Po przerwie gracz Rojiblancos dwukrotnie uderzał na bramkę, ale najpierw został zablokowany, a druga próba była niecelna.

W sobotę o 20:00 Ghana powalczy o brązowy medal z Burkina Faso, które w półfinale po rzutach karnych uległo Egiptowi.