Atletico Madryt vs Osasuna
1dn.0godz.32min.
11.40 X4.50 28.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Puchar Narodów Afryki: Czarne Gwiazdy wrócą z turnieju bez medalu

Źle zakończyły się mistrzostwa Afryki dla Thomasa Partey i jego Ghany. Czarne Gwiazdy po półfinałowej porażce, poległy również w starciu o 3. miejsce przeciwko Burkina Faso 0-1 i wrócą z Gabonu bez medalu. Pomocnik Atlético rozegrał pełne 90 minut.

Pierwsza odsłona meczu należała do podopiecznych Avrama Granta, którzy stworzyli groźniejsze okazje, a najlepsze z nich zmarnowali Emmanuel Agyemang-Badu oraz Bernard Tekpetey. Pod koniec połowy szansę mieli rywale, a dokładnie Prejuce Nakoulma, który popisał się akcją indywidualną zakończoną niecelnym strzałem.

W drugiej odsłonie po raz kolejny bliski szczęścia był Tekpetey, ale główkował nad poprzeczką. Burkińczycy wysłali ostrzeżenie w 79. minucie za sprawą mocnego strzału Cyrille’a Bayali. Na wysokości zadania stanął jednak Richard Ofori, który kilka minut później dobrze przejął podanie zmierzające do Nakoulmy. Ghański golkiper nie miał jednak nic do powiedzenia w 89. minucie przy fantastycznie egzekwowanym rzucie wolnym Alaina Traore, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W doliczonym czasie gry losy meczu próbowali odwrócić Jonathan Mensah oraz Daniel Amartey, ale ostatecznie Ogiery sięgnęły po brązowy medal Pucharu Narodów Afryki.

Burkina Faso – Ghana 1-0 (0-0)