Atletico Madryt vs Numancia
0dn.12godz.41min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Puchar Narodów Afryki: Awans Ghany, Thomas rozegrał 90 minut

Dziś zostały rozegrane ostatnie mecze ćwierćfinałowe Pucharu Narodów Afryki. W jednym z nich Ghana po zaciętym spotkaniu pokonała Demokratyczną Republikę Konga, awansując do najlepszej czwórki kontynentalnego czempionatu po raz szósty z rzędu.

Po wyrównanej pierwszej połowie na tablicy wyników wciąż widniał bezbramkowy remis, bliżej strzelenia gola wydawały się być Leopardy. Po przerwie do pracy wzięły się jednak Czarne Gwiazdy, które wyszły na prowadzenie za sprawą Jordana Ayewa. Rywale nie zamierzali się jednak poddawać i wyrównali po bramce Paula-José M’Poku. Ghana zdołała jednak wyprowadzić zwycięski cios, gdy rzut karny na gola zamienił André Ayew.

W barwach Czarnych Gwiazd pełne 90 minut rozegrał Thomas. Pomocnik Atlético odwalał dobrą robotę w środku pola, jednak przy wyprowadzaniu akcji brakowało mu nieco błysku i dokładności. W półfinale podopieczni Avrama Granta zmierzą się z Kamerunem. Mecz ten odbędzie się 2 lutego o 20:00. Dzień wcześniej o awans do finału powalczą Burkina Faso i Egipt.