1dn.3godz.28min.

Podsumowanie: Racing 2-1 Atletico

We wczorajszym meczu 36. kolejki Primera Division, Atletico poniosło kolejnš porażkę. Tym razem podopieczni Quique Sanchez Floresa nie podołali Racingowi Santander na ich własnym stadionie przegrywajšc 2-1. Jednš bramkę dla Los Colchoneros strzelił Mario Suarez, natomiast dla gospodarzy trafiali Kennedy oraz Rosenberg.

Ten mecz był ważny dla obu ekip. Zwycięstwo drużyny z Madrytu zapewniłoby awans o jedno oczko wyżej w tabeli, oraz praktyczny awans do rozgrywek Ligi Europy. Natomiast Racing dzięki trzem punktom może być już spokojny o swój byt w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Atletico Madryt zagrało dobrze pierwsze dziesięć minut. W tym czasie drużyna z Madrytu wyszła na prowadzenie po bramce Mario Suareza. Hiszpan uderzył z 16 metrów nie do obrony w lewy róg bramki Tono.

Po zdobyciu gola Los Rojiblancos grali coraz gorzej i z minuty na minutę Racing Santander zdobywał przewagę. Jednak swojš szanse na objęcie dwubramkowego prowadzenia mieli goœcie. W 21 minucie meczu rzut wolny wykonywał Antonio Lopez i po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę.

Jednak to przewaga Racingu zaowocowała w 37 minucie meczu. Rzut wolny z prawej strony boiska wykonywał Kennedy i mocnym strzałem pokonał Davida De Gee. Po drodze piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników co kompletnie zmyliło hiszpańskiego portero.

Do końca pierwszej połowy utrzymywał się remis. Po przerwie stronš dominujšcš ponownie był Racing. Już dwie minuty po wznowieniu gry drużyna z El Sardinero objęła prowadzenie. Dobrš piłkę od Giovani’ego otrzymał Rosenberg i z wielkš łatwoœciš ograł Domingueza, a następnie pokonał bramkarza Atletico.

W 55 minucie meczu œwietnš technikš popisał się meksykański atakujšcy, Giovani. Zawodnik Racingu przyjšł piłkę w polu karnym i w niekonwencjonalny sposób próbował pokonać po raz trzeci De Gee, jednak nie dał się On zaskoczyć.

Z czasem brakowało emocji. Przez pozostałš częœć czasu Atletico próbowało za wszelkš cenę wyrównać, jednak brakowało strzałów i co za tym idzie bramek. Racing ograniczał się do kontrataków i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-1.

Racing Santander 2-1 Atletico Madryt

0-1 Suarez 10′

1-1 Kennedy 37′

2-1 Rosenberg 47′