Dziś mamy:19 April, 2024
2dn.14godz.9min.

Podsumowanie: Atletico 0-3 Malaga

Dotkliwej porażki doznało Atletico Madryt. Zawodnicy prowadzeni przez Quique Sanchez Floresa nie zdołali podołać rozpędzonej Maladze i na Vicente Calderon drużyna z Andaluzji wygrała 3:0. Strzelanie dla goœci rozpoczšł w 29 minucie Rondon, następnie szeœć minut póŸniej podwyższył Julio Baptista. Dzieła zniszczenia dokonał w 83 minucie meczu Enzo Maresca.

Spotkanie dobrze rozpoczęli goœcie. Andaluzyjczycy utrzymywali się przy piłce i stwarzali niegroŸnie sytuacje, natomiast Los Colchoneros nie mogli skleić żadnej dobrej akcji. W 18 minucie meczu kontuzji doznał kolumbijski obrońca Atletico, Luis Amaranto Perea. W jego miejsce pojawił się młody Alvaro Dominguez.

W 29 minucie meczu Malaga stworzyła sobie pierwszš okazję dogodnš okazję, po której jak się okazało padła bramka. Pięknš centrš w pole karne popisał się Jesus Gamez, który zagrał idealnie na głowę Rondona. Napastnik goœci nie miał żadnych problemów z pokonaniem Davida De Gei i wyprowadził swojš drużynę na prowadzenie.

Malaga poszła za ciosem. Już po szeœciu minutach prowadzili 2:0. Fernandez zagrał idealnš piłkę do nabiegajšcego Julio Baptisty, który spokojnym uderzeniem głowš strzelił swojš ósmš bramkę w tym sezonie. Trzy minuty póŸniej ponownie szczęœcia próbował ten sam zawodnik, jednak piłka po jego strzale powędrowała w trybuny.

W końcówce pierwszej połowy Los Colchoneros starali się strzelić bramkę kontaktowš. Jednak żadna akcja nie przyniosła powodzenia i do przerwy Malaga prowadziła 2:0. Przed rozpoczęciem drugiej połowy Flores zdecydował się na drugš zmianę, Koke zmienił Eliasa.

Od poczštku drugiej częœci gry Atletico przeszło do ataku. W 47 minucie meczu po rzucie rożnym wykonywanym przez Jose Anotnio Reyesa do piłki doszedł Diego Godin, jednak strzał Urugwajczyka był bardzo niecelny.

W 60 minucie meczu boisko opuœcił Raul Garcia, a w jego miejsce pojawił się Diego Forlan. Takiego zawodnika w tej chwili potrzebowało Atletico. Już w swojej pierwszej akcji napastnik reprezentacji Urugwaju był bliski zdobycia bramki. Po przebiegnięciu kilkunastu metrów z piłkš uderzył na bramkę Willy’iego, jednak piłka minęła lewy słupek bramki.

Z czasem, gospodarze coraz bardziej naciskali na goœci, którzy bronili się z całych sił i czasami ograniczali się do kontrataków. W 75 minucie meczu okazję do zdobycia bramki miał Reyes, jednak jego strzał z rzutu wolnego był daleki od ideału.

Cztery minuty póŸniej, także z rzutu wolnego uderzał Diego Forlan. Urugwajczykowi jedynie udało się wywalczyć rzut rożny.

Szeœć minut przed końcem regulaminowego czasu gry fatalny błšd popełniła defensywa madryckiego klubu. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Baptista. Strzał brazylijskiego snajpera obronił De Gea, jednak piłka wpadła wprost pod nogi Masescy, który rozstrzygnšł losy spotkania bez problemu trafiajšc do pustej bramki.

W ostatnich minutach meczu zawodnicy Quique Sanchez Floresa byli blisko honorowej bramki. Wspaniałš akcjš popisał się Filipe Luis, który po minięciu paru rywali doœrodkował wprost na głowę Diego Costy, jednak ten w dogodnej sytuacji nie potrafił pokonać goalkeepera Malagi. Dobić próbował jeszcze Forlan, ale ponownie Willy œwietnie interweniował.

Dzięki temu zwycięstwu Malaga zrobiła wielki krok ku utrzymaniu się w Primera Division. Natomiast Atletico Madryt doznało pierwszej porażki od 19 marca i spadło na siódmš pozycje w tabeli ligowej.

Atletico: De Gea, Filipe Luis, Godin, Perea (18′ Dominguez), Ujfalusi, Elias (34′ Koke), Suarez, Raul Garcia (60′ Forlan), Reyes, Costa, Aguero

Malaga: Willy, Gamez, Stadsgaard, Demichelis, Eliseu, Camacho, Apono (88′ Portillo), Duda (70′ Silva), Fernandez, Rondon (84′ Maresca), Baptista

Atletico Madryt 0-3 Malaga

29′ Rondon 0:1

35′ Baptista 0:2

83′ Maresca 0:3