Villarreal vs Atletico Madryt
3dn.11godz.18min.
13.10 X3.75 22.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Losowanie kalendarza Primera División w piątek o 12:30

W związku z obecną sytuacją w hiszpańskiej federacji spowodowaną aferą korupcyjną i wynikającym z niej aresztowaniem i przesłuchiwaniem m.in. jej prezydenta, Ángela Maríi Villara, odwołane zostało zaplanowane na 19-21 lipca walne zgromadzenie.

Podczas niego wylosowane miały zostać kalendarze trzech najwyższych poziomów rozgrywkowych. Ostatecznie terminarze Primera División i Segunda División poznamy w piątek o 12:30. Jeśli zaś chodzi o Segunda División B, w której występować będą rezerwy Atlético, kalendarz ma być opublikowany najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia.

Rozgrywki w hiszpańskiej ekstraklasie rozpoczną się w trzeci weekend sierpnia i potrwają do końcówki maja. Wstępnie trzy lub cztery kolejki zostaną rozegrane w środku tygodnia. Wiadomo już, że z uwagi na pracę nad nowym stadionem Atlético dwie lub trzy pierwsze serie spotkań rozegra na wyjeździe. Na Wanda Metropolitano zadebiutuje zatem dopiero w trzeciej lub czwartej, które odbędą się odpowiednio w drugi i trzeci weekend września, czyli tuż po pierwszej przerwie na mecze reprezentacji.

W przyszłym sezonie takich przerw FIFA będzie cztery. Poza wspomnianą już z przełomu sierpnia i września piłkarze udadzą się na zgrupowania swoich drużyn narodowych także na początku października, na początku listopada i w drugiej połowie marca. Ważniejsze daty kampanii 2017-18 są następujące: