Vallecano vs Atletico Madryt
0dn.15godz.34min.
15.00 X3.40 21.80 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Liga Europy: Viktoria awansowała do kolejnej rundy Pucharu Czech

Podczas gdy wszyscy emocjonowaliśmy się wczoraj meczem Atletico Madryt z Betisem, w Czechach rozgrywano kolejne spotkania 3. rundy tamtejszego pucharu krajowego. Jednym z pojedynków było wyjazdowe starcie naszych najbliższych rywali w Lidze Europy – Viktorii Plzno. Podopieczni Pavla Vrby pokonali co prawda 3:2 Chomutov, jednak nie obyło się bez problemów.

Czesi do tego meczu podeszli na luzie i z racji takiej, że przeciwnik był znacznie słabszy, postanowili wystawić mocno rezerwowy skład. Pomimo początkowych ataków gości, na prowadzenie już w 7. minucie wyszli o wiele gorzej notowani gospodarze. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym do siatki trafił Vladimir Svec. Od tego momentu mecz nieco się wyrównał i po równo atakowali zarówno gracze Chomutova jak i gracze Viktorii. Na niewiele się to jednak zdało, bowiem pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0. Po przerwie widowisko nabrało rumieńców. Od początku drugich 45 minut reagować na wydarzenia na boisku zaczął Pavel Vrba, który zaczął wprowadzać piłkarzy pierwszego składu, jednak niespodziewanie w 54. minucie gospodarze podwyższyli wynik meczu na 2:0. Bardzo ładnym i precyzyjnym uderzeniem popisał się tym razem Tomas Smola. Nie załamało to jednak gości. Kilka chwil później Viktoria zdobyła kontaktową bramkę. Z prawej strony w pole karne piłkę wrzucił David Stipek, a do bramki strzałem głową posłał ją Edgar Malakyan. Od tego momentu Chomutov co prawda dalej starał się atakować, ale powoli inicjatywą całkowicie zaczęli przejmować podopieczni Vrby. Przyniosło to efekt w 73. minucie, kiedy goście doprowadzili do wyrównania. Ważną częścią akcji znów był Stipek, który tym razem zagrał piłkę do dobrze ustawionego Vaclava Prochazki, a ten strzelił gola. Konsekwentne wysiłki Viktorii przyniosły jej w końcu zwycięską bramkę. W 84. minucie po ładnej zespołowej akcji do siatki rywali trafił Jakub Hora i tym samym zapewnił swojej drużynie awans do następnej rundy, w której zmierzą się z Hradec Karlove.

Skład Viktorii: Bolek – Reznik, Hejda, Sevinsky, Koncal (Rajtoral 49′) – Sladky (Hanousek 46′), Darida, Stipek, Malakyan, Zeman (Prochazka 80′) – Hora