Villarreal vs Atletico Madryt
3dn.8godz.42min.
13.10 X3.75 22.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Liga Europy: Podsumowanie drugiej kolejki w grupie I

Kolejny emocjonujący czwartek w Lidze Europy już za nami. Po dwóch kolejkach w grupie I nadal lideruje Atletico Madryt. Los Colchoneros w drugiej kolejce fazy grupowej zremisowali na wyjeździe z francuskim Rennes 1-1. Taki sam rezultat padł w innym meczu rozgrywanym w tej grupie pomiędzy Celtikiem Glasgow, a Udinese Calcio.

Stade Rennes 1-1 Atletico Madryt

55′ Montano 1-0

87′ Juanfran 1-1

Po tym meczu widać, że Atletico nie do końca otrząsnęło się po wysokiej porażce z Barceloną (5-0). Francuskie Rennes także utwierdziło wszystkich, że w meczach na własnym stadionie potrafią grać wspaniały futbol. Udowodnili to przy bramcę na 1-0. Świetnie piłkę między sobą rozegrali Dalman oraz Monatano, po czym ten drugi strzałem z dystansu pokonał Courtoisa. Na szczęście dla Los Colchoneros remis w ostatnich minutach meczu uratował rezerwowy, Juanfran Torres, który po zagraniu w pole karne Eduardo Salvio potężnie uderzył na bramkę Costil’a nie pozostawiając mu żadnych szans na interwencje.

Celtic Glasgow 1-1 Udinese Calcio

3′ Ki 1-0 (rz.k)

88′ Abdi 1-1 (rz.k)

Drugie spotkanie w tej grupie pomiędzy Celtikiem Glasgow, a Udinese Calcio miało podobny przebieg jak mecz Rennes z Atletico. Pojedynek ułożył się fantastycznie dla Szkotów, bo już w trzeciej minucie meczu karnego na gola zamienił Ki Sung-Yong. Przez resztę spotkania popularni 'The Bhoys’ kontrolowali spotkanie aż do 88 minuty. W polu karnym Hooper sfaulował zawodnika Udine, Neutona. Egzekutorem jedenastki został Abdi, który pewnym strzałem zapewnił remis swojej drużynie.

Dzięki remisowi Atletico Madryt lideruje w grupie mając tyle samo punktów co Udinese, jednak madrytczycy posiadają lepszy bilans bramowy. Trzecia kolejka zapowiada się na prawdę ciekawie, bowiem dwie pierwsze drużyny zmierzą się ze sobą, natomiast 'o życie’ zagrają ekipy Rennes i Celtiku.