Atletico Madryt vs Athletic Bilbao
1dn.21godz.24min.
11.91 X3.40 24.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Kévin Gameiro z najszybszym hat-trickiem w historii Primera División

W spotkaniu ze Sportingiem Gijón Kévin Gameiro zdobył trzy bramki w przeciągu 4 minut i 45 sekund, co jest drugim wynikiem w LaLiga. Ponadto Francuz został pierwszym zawodnikiem w historii Atlético, któremu udało się zanotować hat-trick po wejściu z ławki rezerwowych.

Pierwszy gol byłego gracza Sevilli padł, kiedy zegar wskazywał 79:33. Drugie trafienie miało miejsce w 80:54, natomiast ostatnie w 85:18.

Wyczyn Francuza jest najlepszym osiągnięciem od 1995 roku, kiedy Bebeto zdobył pięć bramek dla Deportivo w spotkaniu przeciwko Albacete. Wówczas Brazylijczyk popisał się trzema trafieniami między 82. a 86. minutą. Nie były to jednak trzy pierwsze bramki zawodnika w tym meczu.

Biorąc pod uwagę jedynie hat-tricki lub trzy pierwsze bramki przy ich większej liczbie w danym meczu, Gameiro jest najlepszy w historii Primera División i wyprzedził Davida Villę, który w 2006 roku w barwach Valencii zaaplikował trzy gole Athleticowi w ciągu 4 minut i 47 sekund.

Dodatkowo napastnik dołączył do wąskiego grona zawodników, którym udało się zaliczyć hat-tricka w rozgrywkach hiszpańskich po wejściu z ławki rezerwowych. Wcześniej dokonali tego Enric Cuxart (Valencia), Roberto Soldado (Getafe) oraz Vicente Iborra (Sevilla).