2dn.18godz.20min.

Hiszpania U-21 awansowała na Mistrzostwa Europy

Młodzieżowa reprezentacja Hiszpanii zremisowała bezbramkowo z Austrią w rewanżowym meczu barażowym o awans do Mistrzostw Europy U-21. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1, więc gracze z Półwyspu Iberyjskiego wywalczyli promocje dzięki bramce strzelonej na wyjeździe.

W wyjściowym składzie La Roja znaleźli się Óliver Torres oraz Saúl Ñíguez. Pierwszy z nich został ukarany żółtą kartką, a zmienił go w 69. minucie przez Marco Asensio. Z kolei Saúl rozegrał pełne 90 minut. Całe spotkanie z perspektywy ławki rezerwowych oglądał Javier Manquillo. Gospodarze w końcówce grali w przewadze jednego gracza, gdyż Alessandro Schöpf obejrzał czerwoną kartkę.

Turniej mistrzowski odbędzie się w przyszłym roku w dniach 16-30 czerwca w Polsce. W mistrzostwach udział weźmie dwanaście reprezentacji narodowych. Tytułu sprzed dwóch lat będą bronić Szwedzi.