Dziś mamy:24 April, 2024
3dn.19godz.7min.
11.95 X3.30 23.80 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Gol Griezmanna gwarancją zwycięstwa nad Realem Sociedad

Jutrzejszy mecz przeciwko Realowi Sociedad będzie dla Atlético bardzo ważny, bowiem ewentualne zwycięstwo pozwoli jeszcze bardziej powiększyć przewagę nad jednym z bezpośrednich rywali w walce o Ligę Mistrzów.

Kluczem do wywalczenia trzech punktów ma być Griezmann, który od początku 2017 roku jest w znakomitej formie: w 20 meczach strzelił 13 goli, do których dołożył 5 asyst. Ponadto w ostatnich 5 ligowych kolejkach 5 razy trafiał do siatki: 2 razy przeciwko Valencii i po razie przeciwko Granadzie i Sevilli. Teraz swoją wartość musi udowodnić w spotkaniu ze swoim byłym klubem.

Przed dołączeniem do Atlético Antoine grał w drużynie z San Sebastian przez blisko 10 lat, z których 5 spędził w pierwszym zespole. Okazuje się, że w barwach Rojiblancos Francuz nie bawi się w sentymenty i nie ma litości dla swojego byłego klubu. Zasada jest taka, że gdy Griezmann strzela gola Realowi Sociedad, Atlético zawsze cieszy się z trzech punktów.

W sezonie 2014-15 w pierwszym meczu na Anoeta górą byli gospodarze, jednak Antoine zagrał wówczas tylko 5 minut. Runda rewanżowa przyniosła już zwycięstwo na Vicente Calderón, a francuski napastnik rozegrał pełne 90 minut i zdobył 1 bramkę. Ubiegłe rozgrywki przyniosły dwie kolejne wygrane Rojiblancos, w których Griezmann miał swój udział , strzelając po 1 golu w każdym spotkaniu. Niepowodzenie zakończył się jednak pierwszy mecz obu drużyn w obecnym sezonie, kiedy to Real Sociedad wygrał u siebie 2-0, a Francuz – mimo rozegrania pełnych 90 minut – nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Źródło: „Mundo Deportivo”/atleticodemadrid.com