2dn.14godz.24min.

Diego Simeone: Każdy mecz przybliża nas do pożądanej regularności

Ocena meczu: – Jak zawsze w Bilbao, tym razem również był to emocjonujący mecz, w którym wszystko co chwilę się zmieniało. Przez pierwsze 25-30 minut mogliśmy wyrządzić im sporo krzywdy. Po wyrównaniu Athletic zaczął grać coraz lepiej i łapał swój rytm. W drugiej połowie znów mogliśmy ich skarcić, ale po szybkiej kontrze to rywale objęli prowadzenie. Gol Griezmanna pozwolił nam na remis w spotkaniu, które uważam za bardzo dobre.

Odczucia: – Cały czas się poprawiamy. Z każdym meczem jesteśmy bliżej pożądanej regularności. Tym samym coraz lepsze wyniki są kwestią czasu. One przyjdą. Pierwsze 30 minut i intensywna końcówka dzisiejszego spotkania sprawiają, że jestem zadowolony.

Sytuacja w tabeli: Nie wiem, ile dokładnie punktów mają rywale przed nami. Wydaje mi się, że tracimy coś około siedmiu punktów do trzeciego miejsca. Mamy za sobą nieregularną pierwszą rundę. Przewaga Sevilli, która mierzy w Ligę Mistrzów, jest konkretna.