Mallorca vs Atletico Madryt
4dn.23godz.49min.
13.80 X3.25 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Deportivo Alavés pierwszym beniaminkiem

Grająca obecnie w Segunda División drużyna Deportivo Alavés zwycięstwem 2-0 nad Numancią matematycznie zapewniła sobie udział w rozgrywkach Primera División w przyszłym sezonie. Baskowie przed ostatnią kolejką ligową utrzymują nad trzecim Gimnàstikiem czteropunktową przewagę, co oznacza, że udało się im uniknąć fazy play-off i bezpośrednio awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii.

Wynik po asyście Gaizki Toquero otworzył po 23 minutach gry kapitan drużyny, Manu García. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali podwoić prowadzenie – tym razem golkipera Numancii strzałem z rzutu wolnego pokonał Raúl García.

W walce o awans do rozgrywek Primera División wciąż pozostaje siedem innych ekip: Leganés, Gimnàstic Tarragona, Real Saragossa, Córdoba, Girona, Alcorcón i Osasuna. O bezpośrednią kwalifikację do przyszłorocznych zmagań La Liga powalczą w ostatniej serii gier dwie pierwsze z nich – Gimnàstic podejmie u siebie Deportivo Alavés, natomiast Leganés zagra na wyjeździe z drużyną Mirandés.