Getafe CF vs Atletico Madryt
1dn.2godz.35min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Copa América Centenario: Urugwaj z Rojiblancos w składzie ratuje honor

W ostatnim meczu grupy C Urugwaj pewnie pokonał Jamajkę 3-0. Spotkanie nie miało jednak żadnego znaczenia, gdyż już wcześniej awans uzyskały ekipy Meksyku i Wenezueli. Pełne 90 minut rozegrali Diego Godín i José María Giménez. Obaj stoperzy Atlético podczas mistrzostw nie opuścili ani minuty, a starszy z nich zdobył bramkę na inaugurację z Meksykiem.

Mecz mocnym akcentem chcieli rozpocząć Jamajczycy. Tuż po rozpoczęciu kopnęli piłkę z połowy boiska w stronę bramki Fernando Muslery, ale uderzenie powędrowało ponad poprzeczką. Chwilę później swoich sił spróbowali Urugwajczycy, ale Edinsonowi Cavaniemu nie udało się przeciąć piętą podania, aby skierować piłkę do bramki.

W 7. minucie dobre podanie z głębi pola otrzymał Abel Hernández, ale jego strzał w dobrym stylu obronił Andre Blake i skończyło się tylko na rzucie rożnym. Ten był bity przez Nicolása Lodeiro, a do dośrodkowania doszedł Cavani, który silnym strzałem głową minimalnie chybił.

W 18. minucie fatalnym wybiciem popisał się bramkarz Reggae Boyz i trafił w Cavaniego, który szybko pognał z piłką, ale strzał aktywnego napastnika okazał się ponownie nieskuteczny.

W 21. minucie Lodeiro świetnie dostrzegł wbiegającego w pole karne Hernándeza, a ten z bliskiej odległości strzelił ponad interweniującym bramkarzem i wyprowadził swoją reprezentację na prowadzenie.

Do końca połowy Urugwajczycy byli stroną przeważającą, ale nie zdołali podwyższyć prowadzenia, natomiast Jamajczycy nie mieli zbyt wielu akcji wartych odnotowania. Podopieczni Óscara Tabáreza dobrze bronili dostępu do własnego pola karnego, więc piłkarze z wyspy postawili głównie na strzały z dystansu, które okazywały się niecelne. Coraz bliżej strzelenia gola był Cavani, ale jego kolejny strzał głową po dośrodkowaniu trafił w słupek.

W 66. minucie napastnika PSG wyręczył piłkarz przeciwnika. Podanie Lodeiro w pole karne lekko trącił Hernández, po czym złą interwencją popisał się Je-Vaughn Watson i pokonał własnego bramkarza.

W 88. minucie Mathías Corujo wykorzystał niefrasobliwość jamajskiego obrońcy i pobiegł z piłką w stronę bramki, a po chwili ta zatrzepotała w siatce.