1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Cedidos Rojiblancos: 28 marca – 3 kwietnia 2016

Obecnie aż 15 piłkarzy Atlético wypożyczonych jest z różnych powodów do innych klubów rozproszonych po całej Europie (i nie tylko). Część z nich zyskuje dzięki temu w tymczasowych drużynach cenne doświadczenie i otrzymuje przede wszystkim regularne szanse na pokazywanie i szlifowanie swoich umiejętności. Niektórzy zostali na Vicente Calderón uznani za piąte koło u wozu, ale z rozmaitych przyczyn nie rozstano się z nimi na stale. Warto sprawdzić, co w ostatnim tygodniu wydarzyło się u każdego z nich.

André Moreira (União da Madeira)

Utalentowany golkiper w barwach Unionistas notował bardzo mocny sezon, ale kontuzja łąkotki doznana na przełomie stycznia i lutego wykluczyła go z gry do końca temporady. Słaba forma ekipy z Madery trwa nadal – tym razem zaledwie zremisowali oni 2-2 na własnym stadionie z Vitórią Setúbal (3 kwietnia).

Yassine Bounou (Real Saragossa)

Real Saragossa przegrał wyjazdowe spotkanie z Elche 1-2 (2 kwietnia), a marokański bramkarz nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.

Emiliano Velázquez (Getafe)

Getafe przegrało małe derby Madrytu na wyjeździe u Rayo Vallecano 0-2 (1 kwietnia). Urugwajski stoper jest kontuzjowany, dlatego nie był brany pod uwagę przy ustalaniu kadry na mecz.

Guilherme Siqueira (Valencia)

Brazylijski defensor rozegrał podczas wyjazdowego meczu z Las Palmas (2 kwietnia) pełne 90 minut. Los Che już od trzeciej minuty prowadzili, ale dwa szybko stracone po zamianie stron gole przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść wyspiarzy, który zwyciężyli ostatecznie 2-1.

Javi Manquillo (Olympique Marsylia)

Les Phocéens zaliczają fatalny sezon gubiąc punkty za punktami i nic nie wskazuje na prędką odmianę sytuacji. Tym razem drużyna przegrała na wyjeździe z Bastią 1-2 (3 kwietnia), co oznacza, że bez zwycięstwa w lidze pozostaje od ponad dwóch miesięcy. Hiszpański obrońca rozegrał pełne 90 minut na lewej obronie.

Sílvio (Benfica)

Orły bez problemu pokonały Bragę (1 kwietnia) aż 5-1 w domowym spotkaniu w ramach ligi portugalskiej. 28-letni obrońca po raz kolejny nie załapał się do meczowej osiemnastki.

Josuha Guilavogui (Wolfsburg)

Wilki aż 0-3 przegrały na wyjeździe z Bayerem Leverkusen (1 kwietnia), choć należy przyznać, że wynik ten był zupełnie sprawiedliwy. Francuski pomocnik rozegrał spotkanie w pełnym wymiarze czasowym.

Bernard Mensah (Getafe)

Getafe uległo na wyjeździe ekipie Rayo Vallecano 0-2. Ghański pomocnik nie został przez szkoleniowca tych pierwszych na spotkanie powołany.

Alessio Cerci (Genoa)

Genoa rozgromiła u siebie beniaminka Frosinone aż 4-0. 28-letni Włoch nie wziął w spotkaniu udziału z powodu kontuzji uda.

Rafael Santos Borré (Deportivo Cali)

Deportivo Cali minimalnie przegrało ligowe spotkanie z Boyacá Chicó (2 kwietnia) w stosunku 0-1. Utalentowany napastnik nie znalazł się w kadrze meczowej z powodu kontuzji.

Leo Baptistão (Villarreal)

Żółte Łodzie Podwodne skromnie zwyciężyły wyjazdowy pojedynek z Eibarem 2-1 (3 kwietnia), a jedną z bramek strzelił były napastnik Atleti, Adrián López. Sztuka ta nie udała się brazylijskiemu zawodnikowi, który na placu gry pojawił się na ostatnie osiem minut.

Borja Bastón (Eibar)

Eibar uległ u siebie Villarrealowi w stosunku 1-2 (3 kwietnia). 23-latek spędził na murawie pełne 90 minut.

Héctor Hernández (Elche)

Elche wygrało domową potyczkę z Realem Saragossa 2-1 (2 kwietnia). Młody hiszpański napastnik pojawił się w wyjściowym składzie, rozegrał 80 minut, a w 58. minucie otrzymał żółty kartonik.

Sekou Keita (Evian TG)

Evian musiał uznać wyższość Valenciennes (1 kwietnia), wyjazdowy mecz w ramach rozgrywek Ligue 2 przegrywając 0-1. Pochodzący z Gwinei zawodnik nie został na mecz powołany.

Samuel Sáiz (Huesca)

Huesca czwarty kolejny pojedynek ligowy przegrała różnicą jednej bramki, tym razem 2-3. Hiszpański napastnik rozegrał mecz w pełnym wymiarze czasowym, a w 47. minucie ukarany został żółtą kartką.