Mallorca vs Atletico Madryt
4dn.21godz.48min.
13.80 X3.25 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Cedidos Rojiblancos: 23-29 maja 2016

Obecnie aż 15 zawodników Atlético jest z różnych powodów wypożyczonych do innych klubów piłkarskich. Część z nich w tymczasowych drużynach zyskuje dzięki temu cenne doświadczenie i otrzymuje regularne szanse na pokazywanie i szlifowanie swoich umiejętności. Niektórzy zostali natomiast uznani na Vicente Calderón za piąte koło u wozu, ale z rozmaitych przyczyn nie rozstano się z nimi na stałe. Dla dziesięciu z nich sezon 2015/16 dobiegł już końca. Warto sprawdzić, co w ciągu minionego tygodnia wydarzyło się tymczasem u pozostałej piątki cedidos.

Yassine Bounou (Real Saragossa)

Real Saragossa – podobnie jak wszystkie pozostałe ekipy Segunda División – rozegrał w minionym tygodniu dwa spotkania ligowe. Los Maños najpierw zremisowali 1-1 na wyjeździe z Huescą (26 maja), natomiast tydzień zamknęli skromnym domowym zwycięstwem 1-0 nad Realem Oviedo (29 maja). Marokański golkiper spędził obydwa spotkania na ławce rezerwowych.

Rafael Santos Borré (Deportivo Cali)

Verdiblancos pewnie wygrali z Rionegro Águilas 3-1 w ramach rozgrywek ligi kolumbijskiej (29 maja). Utalentowany napastnik pojawił się w wyjściowym składzie i spędził na boisku 59 minut.

Borja Bastón (Eibar)

Najmniejszy klub Primera División kontynuował w minionym tygodniu krótkie tournée po Stanach Zjednoczonych. Popularni Armeros tym razem stanęli w szranki z drużyną New York Cosmos, z którą zremisowali 2-2 (26 maja). Symboliczny konkurs jedenastek w stosunku 7-6 zwyciężyli Amerykanie. Hiszpański napastnik pojawił się na placu gry w 59. minucie.

Héctor Hernández (Elche)

Elche ostatecznie straciło szanse na awans do rozgrywek Primera División, przegrywając w delegacji 1-2 z Realem Mallorcą (24 maja) i remisując z Realem Valladolid 2-2 u siebie (29 maja). Hiszpan w pierwszym ze wspomnianych spotkań wszedł na boisko na ostatnie 16 minut, natomiast w drugim opuścił je po 71 minutach.

Oceny SofaScore: 6,6/10 (Real Mallorca); 6,9 (Real Valladolid)

Samuel Sáiz (Huesca)

Huesca matematycznie zapewniła sobie utrzymanie w drugiej lidze, remisując u siebie 1-1 z  Realem Saragossa (26 maja) oraz niespodziewanie pokonując na wyjeździe Osasunę 2-3 (29 kwietnia). Hiszpański napastnik na placu gry pojawił się w pierwszym z tych spotkań w 57. minucie i już pięć minut później po pięknej akcji indywidualnej wpisał się na listę strzelców (bramkę można obejrzeć pod tym linkiem). Drugi mecz rozpoczął w wyjściowej jedenastce, a z murawy został zdjęty trzy minuty po zamianie stron.

Oceny SofaScore: 7,3/10 (Real Saragossa); 6,7 (Osasuna)