Dziś mamy:28 March, 2024
4dn.0godz.46min.

Cantera: Udany weekend akademii

Pierwsze derby Madrytu w sezonie zakończyły się sukcesem Atlético B. Podopieczni Óscara Fernándeza odbili sobie zeszłotygodniową porażkę i na własnym terenie wygrali dziś skromnie z Rayo Vallecano B.

Mecz rozpoczął się spokojnie. Obie ekipy pilnowały dostępu do swoich bramek, starając się jak najbardziej utrudnić grę rywalom. Pierwsze uderzenie oddał Fran Beltrán, ale Bernabé Barragán bez najmniejszego problemu złapał piłkę. Z czasem inicjatywę zaczęli przejmować goście, jednak nie kończyło się to jakimiś klarownymi sytuacjami do strzelenia gola. Rojiblancos najbliżej objęcia prowadzenia byli na kilka minut przed przerwą, ale futbolówka po uderzeniu Rubéna Fernándeza otarła się jedynie o poprzeczkę.

Druga połowa rozpoczęła się dla Colchoneros w najlepszy możliwy sposób. Fenomenalną akcją indywidualną popisał się Juan Moreno, który przedryblował kilku przeciwników, a następnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem bez problemu umieścił piłkę w siatce. Rayo Vallecano B starało się wyrównać, ale w większości akcji brakowało skuteczności w ostatniej fazie akcji. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem Fran Beltrán znów próbował zaskoczyć Bernabé Barragána, ale bramkarz gospodarzy był czujny i udanie interweniował.

Hiszpan zatrzymał również uderzenie Rubéna Basa, przenosząc piłkę nad poprzeczką. Po drugiej stronie boiska w 70. minucie świetną obroną popisał Lucho García, odbijając mocny strzał głową Alberto Rodrígueza. Nieco później tuż nad poprzeczką futbolówkę posłał Juan Moreno. oście do samego końca szukali przynajmniej wyrównania, ale na ich drodze stawała solidna defensywa i dobrze dysponowany bramkarz Rojiblancos, który po raz kolejny dał o sobie znać zatrzymując próbę Raúla Hernándeza.

W samej końcówce na boisku zrobiła się gorąca atmosfera, czego efektem było wyrzucenie z boiska za drugą żółtą kartkę Alberto Rodrígueza. Na szczęście Colchoneros utrzymali wynik do ostatniego gwizdka i mogli cieszyć się z trzeciej wygranej w tym sezonie. Po czterech kolejkach podopieczni Óscara Fernándeza mają na swoim koncie dziewięć punktów i zajmują trzecie miejsce w tabeli. Za tydzień zmierzą się na wyjeździe z Leganés B.

18 września, 12:00 – Tercera División (Grupa VII)

Atlético B vs. Rayo Vallecano B 1-0 (0-0)

[1-0] Juan Moreno 46′

Skład Atlético B: Bernabé Barragán – Juan Ramón, Antonio Montoro, Alberto Rodríguez, Sergio González – Juan Moreno, Keidi Bare, Roberto Olabe (Alberto Rentero 88′), Rubén Fernández (Christian Perales 79′) – Mohammed Zakaria (Arona Sané 66′), Nacho Heras

Niewykorzystani rezerwowi: Carlos Marín; Caio Henrique

Żółte kartki: Keidi Bare, Alberto Rodríguez (Atlético B); Lucho García, Víctor Villacañas, Jonathan Montiel, Luis Poblete (Rayo Vallecano B)

Czerwona kartka: Alberto Rodríguez (za drugą żółtą; Atlético B)

* * * * * * * * * *

Zwycięską passę kontynuuje pierwszy zespół Juvenil (gracze głównie z roczników 1998 i 1999). Tym razem podopieczni Manuela Cano rozbili u siebie Fútbol Peña aż 5-1. Po trzech seriach gier młodzi Rojiblancos mają na swoim koncie komplet punktów. Za tydzień zmierzą się na wyjeździe w małych derbach z Rayo Majadahonda.

17 września, 18:00 – División de Honor Juvenil (Grupa V)

Atlético Juvenil vs. Futból Peña Juvenil 5-1 (3-1)

[0-1] Daniel Sampedro 10′

[1-1] Salomón Obama 22′

[2-1] Alberto Ródenas 26′

[3-1] Antonio Moya 40′

[4-1] Antonio Moya 84′

[5-1] Pablo de Castro 87′

Skład Atlético Juvenil DH: Alex Dos Santos – Carlos Muñoz, Rubén Gómez (José Aliaga 82′), Francisco Montero, Alejandro Rodríguez – Miguel Acosta, José Relucio, Antonio Moya, Juan Agüero (Andy Escudero 62′) – Salomón Obama (Yael Ballesteros 79′), Alberto Ródenas (Pablo de Castro 75′)

Nieco gorzej zaczął sobie radzić drugi zespół Juvenil (gracze głównie z roczników 1999 i 2000). Po zwycięstwie w pierwszej i remisie w drugiej kolejce, piłkarze Igora Pulido zaliczyli pierwszą w tym sezonie porażkę. W wyjazdowym pojedynku minimalnie lepsza okazała się ekipa Kelme. Za tydzień młodzi Colchoneros podejmą u siebie Valencię.

17 września, 18:30 – Divisón de Honor Juvenil (Grupa VII)

Kelme Juvenil – Atlético Madrileño Juvenil 1-0 (0-0)

[1-0] Javi Valencia 72′ (karny)

Skład Atlético Madrileño Juvenil DH: César García – Carlos Parrilla, Rubén del Valle, Carlos Vázquez, Álvaro Pérez – Adrián Ferreras, Alberto González (Federico Obama 69′), Álvaro Juan (Carlos Gasco 53′) – Manuel de Palma, Óscar Clemente, Borja Garcés (Najim Romero 62′)

Udanie nową kampanię rozpoczął trzeci zespół Juvenil (gracze głównie z rocznika 2000). W pierwszej serii spotkań Liga Nacional bez problemu pokonał on na własnym boisku Fuenlabradę. Zawodnicy prowadzeni przez Armando de la Morenę rozstrzygnęli kwestię wyniku w końcówce pierwszej i na początku drugiej połowy. Za tydzień czeka ich wyjazdowy pojedynek z Unión Adarve.

17 września, 12:15 – Liga Nacional Juvenil (Grupa XII)

Atlético Juvenil vs. Fuenlabrada Juvenil 3-0 (2-0)

[1-0] Alberto Salido 39′

[2-0] Adrián Luque 42′

[3-0] Alberto Salido 46′

Skład Atlético Juvenil LN: Christian Gómez (Alejandro Herrero 17′) – Eduardo Viaña, Igor Rojo (Juan Carlos 65′), Nicolás Gudiño, Adrián Luque – Óscar Jiménez (Aitor Álvarez 58′), Alberto Ramos, Álvaro Chumilla (David Rabadán 71′), Rodrigo Riquelme – Alberto Salido, Silvano Nater (Fernando Medrano 65′)

Źródło: clubatleticodemadrid.com/ffmadrid.es