Dziś mamy:20 April, 2024
1dn.13godz.1min.

Bayer vs. Atlético 2-4: Solidna zaliczka przed rewanżem

Atlético Madryt pokonało w wyjazdowym spotkaniu Bayer Leverkusen 4-2 i jest bliskie awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Rojiblancos dobrze rozpoczęli mecz, prowadząc po pierwszej połowie dwoma bramkami. W drugiej przebudzili się goście, jednak podopieczni Diego Simeone potrafili odpowiedzieć ciosem na cios. Ozdobą spotkania było otwierające wynik trafienie Saúla Ñígueza.

Colchoneros postawili na szybkość w ofensywie, z czym nie do końca radzili sobie rywale. W 12. minucie fantastyczną okazję miał Antoine Griezmann, ale zatrzymał go Bernd Leno. Chwilę później własnego bramkarza mógł pokonać Wendell, ale trafił w poprzeczkę po niefortunnej interwencji. Rywale także starali się stwarzać zagrożenie, lecz defensywa madryckiego zespołu była na ogół dobrze ustawiona.

W 17. minucie piłkę na prawej stronie w okolicach środka boiska otrzymał Saúl Ñíguez, który dość łatwo ograł Kevina Kampla i pognał w kierunku pola karnego. Kiedy znalazł się w jego narożniku wykonał ruch do środka, po czym oddał fantastyczny strzał, nie dając żadnych szans bramkarzowi na interwencję.

Osiem minut później fatalnie w środku boiska zagrał Aleksandar Dragović, po którego kiksie piłkę przejął Kévin Gameiro i pognał na bramkę rywala. Tym razem jednak jego szybkość nie okazały się na tyle dobre, aby poradzić sobie z jeszcze jednym obrońcą. Francuz jednak znalazł się w polu karnym, przytrzymał piłkę i podał do wbiegającego Griezmanna, który nie dał żadnych szans golkiperowi.

Gospodarze próbowali zdobyć bramkę kontaktową. Najpierw po interwencji, Atleti było bliskie gola samobójczego, natomiast chwilę później z dystansu precyzyjnie przymierzył Kampl, lecz najwyższym kunsztem popisał się Miguel Ángel Moyà. Z ataków nie rezygnowali Hiszpanie, lecz tym razem Griezmann przegrał pojedynek z Leno.

Drugą odsłonę zdecydowani lepiej rozpoczęli Aptekarze, którzy zaledwie trzy minuty po wznowieniu gry zdobyli bramkę kontaktową, której autorem był Karim Bellarabi. Piłkarzy wykorzystał zagranie Banjamina Henrichsa z prawej strony.

Radość mogła nie trwać zbyt długo, gdyby chwilę później Gameiro nieco lepiej przymierzył. Ostatecznie strzał Francuza wylądował na spojeniu słupka z poprzeczką.

Napastnik zrehabilitował się kilka minut później, kiedy wywalczył rzut karny przytrzymywany przez Dragovicia. Powtórki jednak wykazały, że przewinienie nastąpiło poza „szesnastką”, a były gracz Sevilli sprytnie dociągnął i upadł w polu karnym. Sytuacja może dziwić tym bardziej, że działa się około metr od sędziego. Do karnego podszedł poszkodowany i strzałem w środek bramki pokonał Leno.

W 68. minucie z lewej strony Julian Brand płasko dośrodkował w pole karne. Piłkę próbował wybić Moyà, lecz zrobił to na tyle nieudolnie, że nabił swojego kolegę Stefana Savicia, od którego futbolówka odbiła się i wpadła do bramki.

W 81. minucie bliski wyrównania był Bayer. Chicharito otrzymał piłkę w polu karnym i z bliskiej odległości chciał pokonać bramkarza, którego wyręczył Filipe Luís, wybijając piłkę tuż przed linią bramkową.

Nadzieje gospodarzy na remis rozwiali Rojiblancos w 86. minucie. Šime Vrsaljko wykonał rzut z autu na wysokości pola karnego do ustawionego blisko Koke, który oddał piłkę Chorwatowi, a ten dośrodkował w pole karne. W nim obrońcom urwał się Fernando Torres i rezerwowy strzałem głową ustalił wynik meczu.

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 15 marca o 20:45 na Vicente Calderón.

Bayer – Atlético 2-4 (0-2)

[0-1] Saúl Ñíguez 17’

[0-2] Antoine Griezmann 25’ (asysta: Kévin Gameiro)

[1-2] Karim Bellarabi 48’ (asysta: Benjamin Henrichs)

[1-3] Kévin Gameiro 59’-k.

[2-3] Stefan Savić 68’-sam.

[2-4] Fernando Torres 86’ (asysta: Šime Vrsaljko)

Żółte kartki: Henrichs, Dragović, Wendell, Aránguiz (Bayer); Torres, Gabi, Filipe (Atlético)

Sędzia: William Collum (Szkocja)

Skład Bayeru: Bernd Leno – Benjamin Heinrichs, Aleksandar Dragović, Omer Toprak, Wendell – Karim Bellarabi (Joel Pohjanpalo, 66’), Charles Aranguiz, Kevin Kampl, Julian Brandt (Leon Bailey, 87’) – Kai Havertz (Kevin Volland, 56’), Chicharito

Skład Atlético: Miguel Ángel Moyá – Šime Vrsaljko, Stefan Savić, José Giménez, Filipe Luís – Saúl Ñíguez, Koke, Gabi, Yannick Carrasco (Fernando Torres, 78’) – Antoine Griezmann (Ángel Correa, 78’), Kévin Gameiro (Thomas Partey, 71’)