Atletico Madryt vs Celta Vigo
7dn.5godz.17min.
11.40 X4.75 27.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Atletico wygrywa kolejny sparing

W zeszłym sezonie, w meczu towarzyskim pomiędzy Alcalą a Atletico Madryt padł wynik 2-8, ale tym razem klub z Segunda B przegrał tylko różnicą jednej bramki

Nowy nabytek Atletico, Miranda, który zaledwie trzy dni temu dołączył do zespołu rozegrał pierwszy mecz dla Los Rojiblancos, a Alvaro Dominguez, Mario Suarez i Eduardo Salvio zagrali pierwszy mecz w tej pretemporadzie.

Po ostatnim meczu sparingowym, Gregorio Manzano powiedział, że zespół nadal potrzebuje czasu, aby dostosować się do jego ulubionego systemu 4-3-3. We wczorajszym meczu zespół zaczął mecz w systemie 4-3-3, ale później zespół już przeszedł na taktykę 4-4-2. Co ciekawe, Jose Antonio Reyes ponownie zagrał na lewym skrzydle.

Pierwsze poważne zagrożenie przy bramce przeciwnika przyszło po dziewięciu minutach gry, kiedy to Diego Costa trafił w poprzeczkę po pięknym podaniu Reyesa. Był to jeden z niewielu momentów ekscytujących w dość nudnej pierwszej połowie.

Na początku drugiej połowy Manzano wprowadził na boisko czterech nowych obrońców i Frana Meridę, ale co ważniejsze, zmienił taktykę. Mimo że w drugiej połowie grało nieco odmłodzone Atletico, to stworzyli oni kilka sytuacji. W 70. minucie, Diego Costa po błędzie rywali wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem, minął go, ale nie potrafił trafić piłki do pustej bramki. W następnych kilku minutach pojawiło się kilku zawodników na boisku, wśród których był napastnik, Pedro Canter , który strzelił zwycięską bramkę po podaniu od Eduardo Salvio.

Zespół powróci do Madrytu, w sobotę, gdzie będą kontynuowali przygotowania do następnego sezonu. Na 21 lipca zaplanowano mini-turniej, w którym podopieczni Manzano zagrają przeciwko Besiktasowi Stambuł i Granadzie.