Dziś mamy:29 March, 2024
3dn.3godz.32min.

Atlético vs. PSV 2-0: Europejska rekompensata ligowych niepowodzeń

Atlético kontynuuje zwycięski marsz w Lidze Mistrzów. Gracze Diego Simeone w piątej kolejce grupy D wygrali po raz piaty i zapewnili sobie awans z pierwszego miejsca. Tym razem w pokonanym polu Rojiblancos pozostawili PSV. Wiktorię 2-0 zapewnił francuski duet napastników, Antoine Griezmann i Kévin Gameiro. Obaj zanotowali po trafieniu, a w dodatku pierwszy z nich popisał się również asystą.

Gospodarze przystąpiły do meczu z kilkoma zmianami w wyjściowym składzie, więc szansę otrzymali tacy gracze jak Šime Vrsaljko, José Giménez oraz Tiago Mendes. Z kolei Phillip Cocu ustawił zespół bardzo defensywnie, a początek spotkania pokazał kto będzie stroną przeważającą. Już po kilku minutach Yannick Carrasco podał z prawej strony, a w polu karnym akcję zamykał Kévin Gameiro, który nie trafił jednak w światło bramki. Po chwili Antoine Griezmann próbował szczęścia, ale jego uderzenie było również niecelne. Napastnikom wtórował Diego Godín, ale jego strzał głową nie był wielkim problemem dla Jeroena Zoeta.

W 18. minucie pierwszą groźną okazję stworzyło PSV. Holendrzy wyszli z kontrą i w sytuacji sam na sam z Janem Oblakiem znalazł się Gastón Pereiro. Bramkarz zachował zimną krew i obronił niezbyt silny strzał, który wpadł prosto w jego ręce. Po chwili dobrą okazję miał Gameiro, ale pomimo upadku w polu karnym, sędzia pozostał niewzruszony i nie podyktował karnego, gdyż interwencja obrońcy była czysta.

Z kolejnymi minutami Boeren potrafili nieco się otworzyć i zaatakować śmielej, jednak ich akcjom brakowało szybkości, a świetne ustawieni gracze Diego Simeone skutecznie zmuszali rywali do wycofywania piłki. Kropki nad i nie potrafiło również postawić Atlético, więc na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku bezbramkowym.

Druga odsłona rozpoczęła się od ataków graczy z Vicente Calderón. Dogodną okazję w 50. minucie miał Griezmann, która główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jego trafienie było niecelne, a akcję ofiarnie próbował jeszcze zamykać Gameiro, lecz nie udało mu się dojść do futbolówki.

Francuski napastnik zrehabilitował się za nie najlepszą postawę z pierwszej połowy w 55. minucie, kiedy otrzymał dobre podanie od swojego rodaka Griezmanna i oddał strzał po dalszym słupku. Zoet nie zdążył z interwencją, a piłka po odbiciu od aluminium wpadła do siatki.

W 66. minucie PSV nieporadnie wyprowadzało piłkę, którą przejął Tiago Mendes. Portugalczyk szybko uruchomił wbiegającego w pole karne Griezmanna, który podwyższył na 2-0.

Żądny kolejnych bramek był tego wieczoru Gameiro. Napastnik mimo średnich warunków fizycznych był bliski strzelenia gola głową po centrze z kornera. Jego uderzenie w fantastycznym stylu obronił Zoet przenosząc piłkę nad poprzeczką.

W 76. minucie podwójnej zmiany dokonał Cholo. Na placu gry zameldowali się Juanfran oraz Saúl Ñíguez, którzy zmienili Filipe oraz Tiago. Obawy budzi Brazylijczyk, który najprawdopodobniej nabawił się jakiegoś urazu.

Atlético – PSV 2-0 (0-0)

[1-0] Kévin Gameiro 55’ (asysta: Antoine Griezmann)

[2-0] Antoine Griezmann 66’ (asysta: Tiago Mendes)

Sędzia: Aleksiej Kulbakow (Białoruś)

Skład Atlético: Jan Oblak – Šime Vrsaljko, José Giménez, Diego Godín, Filipe Luís (Juanfran, 76’), Gabi, Tiago Mendes (Saúl Ñíguez, 76’), Koke, Yannick Carrasco – Antoine Griezmann, Kévin Gameiro

Skład PSV: Jeroen Zoet – Santiago Arias, Nicolas Isimat-Mirin, Héctor Moreno, Jetro Willems (Jordy de Wijs, 46’) – Daniel Schwaab, Bart Ramselaar, Davy Pröpper (Ramon Pascal Lundqvist, 84’) – Ołeksandr Zinczenko, Gastón Pereiero, Steven Bergwijn (Luciano Narsingh, 61’)