Atletico Madryt vs Athletic Bilbao
4dn.14godz.35min.
11.95 X3.30 23.80 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Atlético U-19 w ćwierćfinale Młodzieżowej Ligi UEFA

Piłkarze Atlético Juvenil A (do lat 19) pokonali w Majadahondzie rówieśników z Sevilli 3-2 i awansowali do ¼ finału Ligi Młodzieżowej. Bramki dla Rojiblancos zdobyli Miguel Acosta, Salomón Obama oraz Óscar Clemente.

Pierwsi do siatki w tej potyczce trafili goście, lecz ich trafienie z 12. minuty zostało nieuznane przez sędziego. Wątpliwości nie było minutę później, kiedy Atleti wyszło na prowadzenie za sprawą gola Miguela Acosty.

To nie był jednak koniec kłopotów Andaluzyjczyków, gdyż od 17. minuty byli zmuszeni radzić sobie w dziesięciu po czerwonej kartce dla José Calderóna. Sytuacja ze złej na fatalną zmieniła się w 25. minucie, kiedy z boiska został wyrzucony także Alejandro Viedma za otrzymanie swojej drugiej żółtej kartki.

Przewaga dwóch graczy wcale jednak nie sprawiła, że gracze Manuela Cano uzyskali wyraźną przewagę. W ich poczynaniach była widoczna zachowawczość, a troska o obronę wyniku przewyższała chęć podwyższenia prowadzenia. Z tego względu wynik do końca polowy nie uległ zmianie. Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem, a gra była często przerywana faulami, zaś sędzia co rusz karał zawodników kartkami.

W przerwie trener Colchoneros zdecydował się na dwie zmiany i boisko opuścił duet napastników. Gracze z Madrytu nadal jednak nie potrafili wykorzystać liczebnej przewagi co zemściło się w 56. minucie. Wtedy sewilczycy wywalczyli rzut karny po faulu Manny’ego Rodrígueza, który ma bramkę zamienił José María Amo.

Radość przyjezdnych nie trwała jednak zbyt długo, gdyż sześć minut później po dośrodkowaniu Yaela Ballesterosa z rzutu rożnego, głową piłkę do siatki skierował rezerwowy Salomón Obama. Konieczność gonienia wyniku sprawiła, że Los Nervionenses atakowali większą liczbą graczy, co jednak wiązało się z lukami w formacji obronnej. Swoją szansę w tym stanie rzeczy zwęszyło Atlético, lecz brakowało im szczęścia lub wybory poszczególnych graczy były błędne.

W 79. minucie akcję prawą stroną przeprowadziła Sevilla. Kiedy wydawało się, że lewy Manny opanował sytuację, Dominikańczyk zachował się idiotycznie, robiąc wymach nogi do tyłu, trafiając w krocze przeciwnika. To skutkowało drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Dodatkowo zdarzenie miało miejsce w polu karnym, więc rywale uzyskali kolejną „jedenastkę”. Po raz drugi skutecznie egzekwował ją Amo i sensacja była coraz bliżej.

W 84. minucie doszło do ostatniej zmiany i szansę otrzymał Óscar Clemente. To właśnie ten zawodnik rozstrzygnął losy spotkania dwie minuty później. Wtedy po akcji swojego zespołu przejął piłkę w polu karnym i niezbyt mocnym strzałem pokonał bramkarza.

W ¼ finału Atlético zmierzy się ze zwycięzcą pary Salzburg-PSG. Spotkania tej fazy zostały zaplanowane na 7-8 marca, a o awansie do półfinału ponownie zadecyduje tylko jeden mecz.

Atlético – Sevilla 3-2 (1-0)

[1-0] Miguel Acosta 13’

[1-1] José María Amo 57’-k.

[2-1] Salomón Obama 63’

[2-2] José María Amo 82’

[3-2] Óscar Clemente 86’

Czerwone kartki: José Calderón 17’ (Sevilla), Alejandro Viedma 25’ (Sevilla), Manny Rodrígueza 79’ (Atlético)

Żółte kartki: Schiappacasse, Navarro, Manny, Carro (Atlético); Viedma, Manuel (Sevilla)

Sędzia: Benoît MIllot (Francja)

Skład Atlético: Carlos Marín – Carlos Isaac, Tachi, Rubén Gómez, Manny Rodríguez – Miguel Acosta, Yael Ballesteros, Mikel Carro, Juan Moreno (Óscar Clemente, 83’) – Giovanni Navarro (Salomón Obama, 46’), Nicolás Schiappacasse (Alberto Ródenas, 46’)

Skład Sevilli: Juan Soriano – Manuel Núñez, Checa, José María Amo, Juan Manuel Capilla (Álvaro González, 75’) – José Calderón, José Mena, Alejandro Viedma – Alejandro Pozo (Javi Vázquez, 87’), Rubén Colmenero (Juanra Pliego, 54’), José Alonso