0dn.22godz.48min.

Atletico niepokonane od 12 spotkań

Solidność – jedna z najważniejszych cech w obecnym futbolu. Podobnie jak regularność formy. Obu tych rzeczy w grze Atletico Madryt wyraźnie brakowało, ale powoli zmieniło to przyjście Diego Simeone. W to, że Argentyńczyk kompletnie odmienił zespół nie ma co wątpić. Pokazują to na przykład statystyki, według których Rojiblancos są niepokonani od 8 meczów w lidze, a jeśli wliczyć w to rozgrywki europejskie, to liczba spotkań bez porażki wzrasta do 12.

Ostatni raz Los Colchoneros schodzili z boiska w roli przegranych 11. kwietnia po meczu z Realem Madryt (1:4 na Vicente Calderon). Od tamtej pory jednak już nikt nie znalazł sposobu na podopiecznych Cholo. Najpierw przyszło wymęczone zwycięstwo z Rayo Vallecano po bramce Radamela Falcao. Następnie dwa półfinałowe mecze Ligi Europy z Valencią (4:2 i 1:0), między którymi Atletico pokonało w lidze 3:1 Espanyol. Kolejne dwa spotkania to frustrujące remisy z Betisem i Realem Sociedad (oba te starcia powinny dać Rojiblancos po 3 punkty). Końcówka tamtego sezonu to trzy zwycięstwa: dwa ligowe z Malagą i Villarreal i przede wszystkim finał Ligi Europy, w którym Los Colchoneros rozbili 3:0 Athletic Bilbao. Ten sezon przyniósł kolejne trzy mecze bez porażki – remis z Levante i piękne wygrane najpierw ponownie z Los Leones (tym razem w lidze), a ostatnio w spotkaniu o Superpuchar Europy z Chelsea. Nie ma wątpliwości, że podopieczni Simeone powinni dziś bez problemu przedłużyć swoją serię.