1dn.8godz.16min.

Atlético Madryt Juvenil A wygrało Copa de Campeones!

Atlético Juvenil A zdobyło Copa de Campeones po zwycięstwie 3-1 nad Sportingiem Gijón. W finałowym spotkaniu dla zwycięzców do siatki trafiali Borja Garcés, Andy Escudero oraz Óscar Clemente. Rojiblancos zwyciężyli w pucharze najlepszych młodzieżowych ekip w Hiszpanii po raz drugi w historii, a poprzednio wznosili go w 2002 roku.

Colchoneros stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia bramki w pierwszej połowie, lecz próby Andy’ego, Joaquína oraz Óscara okazały się nieskuteczne. Dopiero w 34. minucie impas przerwał Borja, który dobił piłkę po fantastycznej interwencji Christiana. Przed przerwą Joaquín mógł podwyższyć prowadzenie, ale ponownie na wysokości zadania stanął bramkarz Asturyjczyków.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze z Madrytu, którzy byli blisko wykorzystania rzutu wolnego, ale piłka trafiła w słupek. W 53. minucie Atleti wyszło z groźna kontrą i miało przewagę liczebną. Piłka trafiła w końcu w pole karne do Andy’ego, a ten spokojnie ograł bramkarza i wpakował futbolówkę do siatki. W 64. minucie Sporting strzelił gola kontaktowego, a jego autorem był Sandoval, który skutecznie wykonał rzut wolny tuż przed polem karnym. Sędzia powinien wcześniej jednak odgwizdać rzut karny, gdyż faul na piłkarzu Gijón nastąpił w „szesnastce”. Niespełna dziesięć minut później ponownie na dwubramkowym prowadzeniu znaleźli się gracze Manolo Cano. Óscar odebrał piłkę rywalowi i pognał na bramkę, nie marnując sytuacji sam na sam z bramkarzem. W ostatnim kwadransie obie drużyny stworzyły sobie jeszcze okazje do zmiany wyniku, lecz ten nie uległ już zmianie.

Rojiblancos czeka teraz walka w młodzieżowym Copa del Rey, który rozpocznie się 13 maja. W turnieju weźmie udział również Atlético Madrileño Juvenil A.

Sporting Juvenil A – Atlético Juvenil A 1-3 (0-1)