Dziś mamy:28 March, 2024
3dn.22godz.11min.

Atlético B vs. Alcorcón B 2-0: Rojiblancos dotrzymują kroku liderowi

W pojedynku 14. kolejki Tercera División pomiędzy rezerwami Atlético oraz Alcorcón zwycięsko wyszli ci pierwsi. Colchoneros na własnym boisku wygrali 2-0 i nadal są wiceliderem tabeli grupy VII, ale mają tyle samo punktów co przewodzące stawce Getafe.

W pierwszej połowie na boisku dominowali Rojiblancos, a goście ograniczali się do obrony i kontrataków. Pomimo kilku szans, do przerwy na tablicy wyników widniało 0-0. Druga odsłona rozpoczęła się znakomicie dla podopiecznych Óscara Fernándeza, którzy wyszli na prowadzenie w 46. minucie meczu. Autorem bramki był Zaki, a asystował mu Roberto. Alcorcón musiało wówczas zaatakować i próbowało wywalczyć choćby jeden punkt. Ostatecznie w doliczonym czasie grające w osłabieniu od 89. minuty Atleti podwyższyło wynik za sprawą bramki Sergiego.

Atlético B – Alcorcón B 2-0 (0-0)

[1-0] Zaki 46’

[2-0] Sergi 90+3’

Czerwona kartka: Kejdi 89’ (za drugą żółtą)

Żółte kartki: Zaka (Atlético); Rico, Diéguez, Felipe, Jacobo (Alcorcón)

Sędzia: Javier Flores Carrasco

Skład Atlético: Bernabé – Solano, Tachi, Montoro, Sergi – Arona, Caio (Rentero, 68′), Kejdi, Rubén Fernández – Roberto (Toni Moya, 77′), Zaka (Juan Moreno, 87′)

Skład Alcorcón: Adrián – Álvaro, Diéguez, David Herrera, Del Pino – Jacobo González (Ramón, 69′), Ablanque, Tamayo (Felipe, 46′), Rico – Jacobo, Romanoli (Galo, 71′)