Dziś mamy:18 April, 2024
3dn.5godz.13min.

Atlético 1-0 Alavés: Skromne zwycięstwo na wagę drugiego miejsca

Choć obyło się bez fajerwerków, Atlético zrobiło swoje i pokonało skromnie Alavés. Dzięki temu zwycięstwu i dzięki porażce Valencii z Eibarem, piłkarze Simeone awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Spotkanie na Metropolitano z pewnością nie należało do najciekawszych w tym sezonie. W pierwszej połowie odważni goście próbowali znaleźć sposób na rozmontowanie obrony gospodarzy, ale w decydujących momentach brakowało im zimnej krwi. Rojiblancos z kolei mieli problem z konstruowaniem ciekawych akcji, jednak wydawało się, że – mimo wszystko – mają ten mecz pod kontrolą.

Po przerwie ożywienie w szeregach Atlético przyniosła zmiana Correi, który zastąpił na boisku słabo grającego Thomasa. Różnica pomiędzy oboma zespołami zaczęła być coraz wyraźniejsza na korzyść piłkarzy Simeone. Potrzeba było jednak kolejnych zmian, by zdobyć w końcu zwycięską bramkę. Kwadrans przed końcowym gwizdkiem udało się to wprowadzonemu chwilę wcześniej Torresowi, który wbiegając między dwóch obrońców wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Vrsaljko z prawego skrzydła.

W piątek 22 grudnia Rojiblancos zamkną rok wyjazdowym meczem przeciwko Espanyolowi, w którym będą chcieli odnieść kolejne zwycięstwo, by utrzymać wywalczoną dziś pozycją wicelidera.

Atlético 1-0 Alavés

Gole:

1-0 Torres (asysta: Vrsaljko) 74’

Żółte kartki:

18’ Thomas (Atlético)

34’ Savić (Atlético)

35’ Maripán (Alavés)

55’ Pina (Alavés)

61’ Duarte (Alavés)

67’ Godín (Atlético)

88’ Alexis (Alavés)

Sędzia: Gil Manzano (Estremadura)

Wyjściowy skład Atlético: Oblak – Vrsaljko, Savić, Godín, Filipe – Thomas, Gabi, Saúl, Koke – Griezmann, Gameiro; Trener: Simeone

Przeprowadzone zmiany:

46’ Zszedł Thomas, wszedł Correa

69’ Zszedł Saúl, wszedł Torres

69’ Zszedł Gameiro, wszedł Carrasco

Wyjściowy skład Alavés: Pacheco – Martin, Alexis, Maripán, Duarte – Pina, García – Ibai, Burgui, Pedraza – Bojan; Trener: Abelardo

63’ Zszedł Burgui, wszedł Medrán

77’ Zszedł Pina, wszedł Bojan

84’ Zszedł Ibai, wszedł Santos

Frekwencja: 49 937 kibiców