Mallorca vs Atletico Madryt
0dn.15godz.23min.
13.75 X3.20 22.15 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Atlético 0-2 Espanyol: Twarde lądowanie w ligowej rzeczywistości

Atlético przegrało 0-2 z Espanyolem w meczu 36. kolejki LaLiga. Była to pierwsza porażka na własnym stadionie od 17 stycznia, a także została przerwana passa bez straconej bramki na Metropolitano. Licznik zatrzymał się na 1149 minutach.

Drużyny nie narzuciły zbyt intensywnego tempa i poza kilkoma szarpnięciami, od początku oglądaliśmy raczej spokojny mecz. Na pierwszą dogodną okazję strzelecką przyszło czekać do 23. minuty, kiedy Vitolo oddał strzał z pola karnego, który jednak minął słupek.

Chwilę później doszło do wymuszonej zmiany w Atleti. Z powodu urazu z boiska musiał zejść Vitolo, a zastąpił go Arona Sané, dla którego był to debiut w głównym zespole i pierwsze spotkanie w Primera División.

W 30. minucie z groźną kontrą wyszli goście, a piłka dotarła na prawą stronę do Gerarda Moreno. Ten ograł kilku rywali i oddał płaski strzał z dystansu. Jak struna wyciągnął się Jan Oblak i strącił piłkę na słupek. W odpowiedzi po rzucie rożnym główkował José Giménez, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką.

W 53. minucie na prowadzenie wyszli Pericos. Piłkę przed polem karnym otrzymał Óscar Melendo, który zdecydował się na strzał, a interweniujący głową Stefan Savić kompletnie zmylił Oblaka i skierował piłkę do własnej siatki.

W 66. minucie trochę miejsca po lewej stronie miał Léo Baptistão, który z łatwością ograł Savicia i oddał strzał, ale na wysokości zadania stanął Oblak. Słoweniec podczas interwencji doznał bólu, lecz szybko doszedł do siebie i mógł kontynuować grę.

Brazylijczyk poprawił się jedenaście minut później. Były piłkarz Colchoneros miał trochę miejsca przed polem karnym i oddał mocny strzał z dystansu, którego nie sięgnął Oblak i było 2-0 dla Papużek.

Graczom Diego Simeone brakowało tego dnia pomysłu na atak i nawet w obliczu gonienia wyniku nie byli w większym stopniu zagrozić bramce rywali.

Atlético – Espanyol 0-2 (0-0)

0-1 Stefan Savić 53’-sam.

0-2 Léo Baptistão 77’ (asysta: Óscar Melendo)

Żółte kartki: Vilà, P. López, Melendo (Espanyol)

Sędzia: José Luis Munuera Montero (Jaén, Andaluzja)

Atlético: Jan Oblak – Šime Vrsaljko, Stefan Savić, José Giménez, Lucas Hernández, Filipe Luís (Gabi, 65’) – Thomas Partey, Vitolo (Arona Sané, 26’), Koke (Saúl Ñíguez, 46’) – Kévin Gameiro, Fernando Torres

Espanyol: Pau López – Javi López, Naldo, David López, Dídac Vilà – Sergi Darder (Marc Roca, 72’), Víctor Sánchez, Carlos Sánchez, Óscar Melendo (Sergio García, 78’) – Gerard Moreno (José Jurado, 83’), Léo Baptistão