Atletico Madryt vs Celta Vigo
3dn.22godz.54min.
11.40 X4.75 27.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

America de Cali – Atletico 1:2 (video)

Atletico Madryt wygrało swój drugi towarzyski mecz w Kolumbii. Tym razem Rojiblancos pokonali America de Cali 2:1 po kolejnym pięknym trafieniu Radamela Falcao oraz bramce Eduardo Salvio.

Miłą niespodzianką w wyjściowym składzie Los Colchoneros była obecność Silvio i Jorge Pulido. Portugalczyk dopiero wyleczył się z kontuzji, jakiej nabawił się jeszcze w 2011 roku. Z kolei Hiszpan powrócił z wypożyczenia do Rayo Vallecano, gdzie przebywał od stycznia tego roku. Co ciekawe Diego Simeone zdecydował się na trzech środkowych obrońców, a grający na bokach Silvio i Filipe zostali przesunięci bardziej do przodu. Z kolei Diego i Salvio dostali wolną rękę w kwestii gry za plecami Falcao. Od początku meczu dużo się działo i obie drużyny stwarzały sobie sytuacje do zdobycia bramki. Po stronie Atletico w pierwszym okresie gry swoje sytuacje mieli Falcao, Mario Suarez, czy też będący blisko strzelenia gola z rzutu wolnego Diego. Z kolei America de Cali miała świetną okazję do wyjścia na prowadzenie, ale po odbiciu się od kolana Mirandy piłka uderzyła tylko w słupek. Na 10 minut przed przerwą Rojiblancos wyszli na prowadzenie. Jeśli wydaje się Wam, że bramki Falcao z niedawnego meczu przeciwko Millonarios nic nie przebije, to jesteście w błędzie. W 35. minucie Diego dośrodkował z rzutu rożnego, piłka poleciała w stronę El Tigre, a ten fantastycznym strzałem z pół-przewrotki umieścił futbolówkę w okienku bramki gospodarzy. W drugiej połowie Atletico powiększyło swoją przewagę za sprawą Salvio. Argentyńczyk strzałem głową umieścił piłkę w siatce po tym, jak wspaniałym dośrodkowaniem popisał się Filipe. America de Cali zdołała jednak odpowiedzieć już po nieco ponad 5 minutach. W polu karnym jednego z zawodników gospodarzy faulował Pulido i sędzia wskazał na 11 metr. Do rzutu karnego podszedł Ruben Dario Bustos i nie dał żadnych szans Sergio Asenjo. Co więcej, przez niemal 20 ostatnich minut Los Colchoneros musieli grać w ’10’, bowiem drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną obejrzał Tiago. Oba upomnienia dla Portugalczyka były spowodowane jego dyskusją z arbitrem.

Następnym meczem, jaki Rojiblancos rozegrają w Kolumbii będzie pojedynek z Atletico Huila, którzy zostanie rozegrany 22. maja.

BRAMKI Z TEGO MECZU MOŻECIE OBEJRZEĆ TUTAJ – KLIK!

Skład Atletico: Asenjo – Silvio (Gabi 66′), Perea, Miranda, Pulido, Filipe – Tiago, Mario Suarez (Assuncao 66′), Salvio (Fran Merida 90′), Diego (Pizzi 88′) – Falcao (Koke 50′).

0:1 – R. Falcao 35′
0:2 – E. Salvio 53′
1:2 – R. D. Bustos 59′ (karny)