Mallorca vs Atletico Madryt
5dn.7godz.20min.
13.80 X3.25 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Alevín A w półfinale LaLiga Promises

Pierwszy zespół Atlético Alevín (kategoria do lat 12) rozpoczął dziś walkę w fazie pucharowej XXVI edycji krajowego turnieju LaLiga Promises. Pierwszą przeszkodą była Granada w 1/8 finału.

Andaluzyjczycy zajęli w swojej grupie trzecie miejsce, nieznacznie ustępując Valencii i Sevilli. W starciu z Rojiblancos byli jednak bezsilni. Ekipa z Madrytu od początku przejęła inicjatywę i konsekwentnie atakowała, oddając na początku kilka groźnych strzałach z dystansu. Sprawy w swoje ręce wziął z czasem niezawodny Jorge Castellanos. Najpierw po indywidualnej akcji dał swojej drużynie prowadzenie, a chwilę później znakomicie dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Victora Gordo, dzięki czemu kapitan Colchoneros nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce. Po przerwie nie brakowało emocji, zwłaszcza gdy Granada zdobyła kontaktową bramkę. Madrytczycy nie dali jednak wydrzeć sobie zwycięstwa, skutecznie odpierając ataki rywali. Na słowa uznania zasługują jednak kibice Andaluzyjczyków, którzy głośno i nieprzerwanie dopingowali swoich młodych piłkarzy.

Wyniki 1/8 finału XXVI edycji krajowego turnieju LaLiga Promises:

10:00 – Deportivo La Coruña vs. Málaga 0-5

10:30 – Real Betis vs. Real Sociedad 0-1

11:00 – Espanyol vs. Celta Vigo 1-0

11:30 – Valencia vs. Sevilla 0-0, 2-3 k.

12:00 – Villarreal vs. Osasuna 5-0

12:30 Atlético Madryt vs. Granada 2-1

13:00 – Barcelona vs. Las Palmas 2-0

13:30 – Real Madryt vs. Sporting Gijón 2-1

W ćwierćfinale podopieczni Ángela Donato zmierzyli się z Sevillą, z którą we wczorajszej fazie grupowej zremisowali 1-1. Dziś jednak Atlético nie pozostawiło wątpliwości kto jest lepszą ekipą. Rojiblancos wygrali 2-0 po golach Javiera Alonso i Raúla Juáreza. Dzięki zwycięstwu Colchoneros zagrają w jutrzejszym półfinale. Ich rywalem będzie wygrany spotkania pomiędzy Barceloną i Málagą. Pierwszy gwizdek o 10:00. Warto wspomnieć, że w tej fazie turnieju, podobnie jak w finale, mecze odbywać się będą na dystansie 2×20 minut, a nie 2×12 minut jak w poprzednich fazach do ćwierćfinału włącznie.

18 czerwca, 11:00 – Real Madryt vs. Villarreal

Transmisje z odbywającego się w Villarrealu turnieju przeprowadzają m.in. kanały telewizyjne Gol i LaSexta oraz oficjalny profil LaLiga na YouTube.