Dziś mamy:24 April, 2024
3dn.12godz.49min.

Zwycięstwo nad Athletikiem pożegnało w 1966 roku Metropolitano

Atlético pożegna w niedzielę Calderón, a rywalem w ostatnim meczu na tym obiekcie będzie Athletic. Baskowie nieco ponad 51 lat temu pożegnali już jeden stadion Rojiblancos.

Po zakończonym ligowym sezonie 1965-66 przyszedł czas na zmagania w Pucharze Hiszpanii. Piłkarze, których prowadził wówczas Balmanya, wyeliminowali w dwóch pierwszych rundach Mestallę i Valencię. W ćwierćfinale trafili na Athletic. Pierwszy mecz został rozegrany 7 maja 1966 roku na Metropolitano.

Rojiblancos wybiegli wtedy w składzie: Madinabeitia – Colo, Griffa, Rivilla – Glaría, Martínez Jayo – Ufarte, Cardona, Mendoça, Víctor Díez, Collar. Gola na wagę skromnego zwycięstwa strzelił pod koniec pierwszej połowy Cardona, któremu asystował Collar. W rewanżu Baskowie także wygrali 1-0, więc potrzebna była dogrywka. Lepszy okazał się w niej Athletic, który dzięki bramce Ormazy awansował do półfinału.

Atlético nigdy więcej nie zagrało już na Metropolitano, gdyż na początku października 1966 roku oficjalnie wprowadziło się na Calderón.