Dziś mamy:20 April, 2024
1dn.4godz.25min.
14.20 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Trzy Rojiblancas zostały mistrzyniami Europy do lat 19

Wczoraj zakończyły się rozgrywane w Irlandii Północnej mistrzostwa Europy kobiet do lat 19. W emocjonującym finale Hiszpania pokonała Francję, dzięki czemu złoty medal zawisł na szyi trzech młodych piłkarek Atlético.

María Isabel była rezerwowa bramkarką i zaliczyła jeden pełny występ w ostatnim meczu fazy grupowej, w którym jej koleżanki ograł 1-0 Szkocję. Carmen Menayo była podstawową lewą obrończynią i w każdym ze spotkań przebywała na murawie od pierwszej do ostatniej minuty. Natomiast grająca jako napastniczka Ana Marcos trzykrotnie wchodziła na boisko z ławki rezerwowych: dwukrotnie w fazie grupowej i raz w finale.

W drodze po drugi w historii triumf na mistrzostwach Europy do lat 19 Hiszpanki pokonały w fazie grupowej Irlandki z Północy (2-0) i Szkotki (1-0), ulegając jedynie Niemkom (0-2). W półfinale udało im się odprawić z kwitkiem Holenderki (3-2), a w finale okazały się lepszy od Francuzek (3-2), choć jeszcze w 85. minucie przegrywały 1-2. Zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego zapewniły sobie przy okazji występ na przyszłorocznym Mundialu do la 20.