1dn.20godz.23min.

Trwa dobra seria Jana Oblaka, młodzi Hiszpanie walczą o Euro U-21

Jan Oblak zachował czyste konto we wczorajszym spotkaniu eliminacji Mistrzostw Świata przeciwko Malcie, co było dla niego trzecim z rzędu meczem w narodowych barwach „na zero z tyłu”. We wczorajszych spotkaniach kwalifikacyjnych do Mundialu ze zwycięstwa cieszyli się Antoine Griezmann oraz Kévin Gameiro, natomiast fatalnie spisała się Czarnogóra Stefana Savicia. Wciąż otwartą kwestią jest awans młodych Hiszpanów na Mistrzostwa Europy U-21.

Czarnogórcy wyruszyli do Armenii, aby powalczyć o utrzymanie pozycji lidera w swojej grupie eliminacyjnej. Wypadki szły dobrze i na przerwę piłkarze z Bałkanów schodzili przy dwubramkowym prowadzeniu. W drugiej połowie przebudzili się gospodarze, który w 74. minucie doprowadzili do wyrównania, a w doliczonym czasie gry przeważyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Stefan Savić rozegrał pełne spotkanie.

Portugalia U-21 zmierzyła się w towarzyskim spotkaniu z rówieśnikami z Czech. Diogo Jota znalazł się w kadrze meczowej, ale zasiadł tylko na ławce. Skrzydłowy z tej pozycji obserwował zwycięstwo swoich kolegów, którzy pokonali naszych południowych sąsiadów 3-1.

Hiszpańska reprezentacja do lat 21 wyruszyła do Austrii, aby zmierzyć się w barażu o awans do Młodzieżowych Mistrzostw Europy. W wyjściowym składzie La Roja wybiegli Óliver Torres oraz Saúl Ñíguez, którzy rozegrali całe spotkanie. Na ławce rezerwowych spędził je powołany w trybie awaryjnym Javier Manquillo. Młodzi Hiszpanie objęli prowadzenie tuż przed przerwą za sprawą skutecznie egzekwowanego karnego przez Gerarda Deulofeua. Po zmianie stron Austriacy wyrównali dzięki samobójczemu trafieniu. Wynik przed rewanżem na Półwyspie Iberyjskim w lepszej sytuacji stawia podopiecznych Alberta Celadesa.

Reprezentacja Francji na własnym terenie podejmowała Szwedów. Z duetu napastników Rojiblancos jedynie Griezmann znalazł się w wyjściowym składzie. Skandynawowie prowadzili od 55. minuty, ale Trójkolorowi w ciągu dziesięciu kolejnych minut zdołali wyrównać i wyjść na prowadzenie za sprawą goli Paula Pogby oraz Dimitriego Payeta. Griezmann zszedł z murawy w 88 minucie, natomiast Gameiro nie pojawił się w ogóle na boisku. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie, więc Francuzi awansowali na pozycję lidera swojej grupy eliminacji MŚ.

Stosunkowo łatwe punkty miały przypaść Słoweńcom mierzącym się z Maltą. Koledzy Oblaka przez cały mecz przeważali, ale było ich stać tylko na jedną bramkę. Bramkarz Atlético nie miał zbyt wiele pracy w tym meczu i w tej chwili jest niepokonany od 326 minut w barwach reprezentacji narodowej. Słowenia jest wiceliderem w swojej grupie ustępując jedynie Anglikom.

Dziś czekają nas kolejne emocje związane z eliminacjami w strefie UEFA. Szansę na grę mają dwaj piłkarze Colchoneros. Chorwacja (Vrsaljko) zmierzy się z rewelacją ostatniego Euro – Islandią. Następnie Hiszpanie (Koke) na własnym terenie zagrają z Macedonią.