Atletico Madryt vs Celta Vigo
1dn.10godz.53min.
11.40 X4.75 27.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Trofeo Carranza: Atlético wygrywa i zajmuje trzecie miejsce

Niewiele brakowało, a Atlético zafundowałoby dziś swoim kibicom powtórkę z wczorajszego meczu z Cádizem. Na całe szczęście udało się uniknąć serii rzutów karnych i dzięki golom Nicolása Gaitána i Diego Godína Rojiblancos pokonali drużynę gwiazd ligi nigeryjskiej, zajmując tym samym w Trofeo Ramón de Carranza trzecie miejsce.

Zgodnie z oczekiwaniami, Diego Simeone posłał do boju niemalże optymalny skład. Ciekawym rozwiązaniem było wystawienie Saúla Ñígueza obok Kévina Gameiro w linii ataku. Wychowanek Rojiblancos nie grał na tej pozycji odkąd kilka lat temu zdarzało mu się na niej występować w młodzieżowych drużynach klubu z Vicente Calderón. Od pierwszego gwizdka to Colchoneros mieli przewagę, ale brakowało stworzenia jakiejś dogodnej okazji. Spora w tym wina niedokładnych zagrań, których w początkowej fazie spotkania było całkiem sporo.

W 6. minucie piłkę do siatki wpakował Kévin Gameiro, ale gol nie został uznany z uwagi na to, że chwilę wcześniej faulowany był jeden z obrońców rywali. Dziesięć minut później swoją pierwszą okazję mieli NPFL ALL Stars. Na prawym skrzydle za bezpańską piłką pognał Chisom Egbuchulam i zagrał ją wszerz pola karnego. Na szczęście Obinna Nwobodo nie trafił czysto w piłkę i Jan Oblak bez problemu złapał ją w swoje rękawice. W 24. minucie dwie szanse miał Diego Godín, w obu przypadkach po rzutach rożnych. Za pierwszym razem główkował jednak w poprzeczkę, a za drugim jego uderzenie zostało zablokowane.

Atlético powoli się rozkręcało i w 33. minucie objęło w końcu prowadzenie. Błąd w wyprowadzaniu piłki przez defensywę rywali wykorzystał Nicolás Gaitán, który przejął podanie Charlesa Henlonga, a następnie z narożnika szesnastki uderzył w kierunku bliższego słupka. Ikechukwu Ezenwa próbował interweniować, ale odbił piłkę tak, że ta wpadła do siatki. Chwilę później po raz kolejny główkował Diego Godín, ale tym razem Urugwajczyk z pięciu metrów posłał futbolówkę nad poprzeczką.

W 39. minucie mocno z dystansu strzelił Thomas, a rywali od utraty gola uchronił jedynie Ekundayo Ojo, który głową wybił piłkę z linii bramkowe. Kilkanaście sekund później po wrzutce z rzutu rożnego futbolówka trafiła pod nogi Kévina Gameiro, ale strzał Francuza skutecznie obronił bramkarz NPFL ALL Stars. Do przerwy kibice oglądali jeszcze bardzo niecelne próby z dystansu, których autorami byli Ekundayo Ojo i Thomas.

Po przerwie podopieczni Diego Simeone nadal kontrolowali boiskowe wydarzenia. W 51. minucie po kombinacyjnej akcji i zagraniu piętą Kévina Gameiro w dobrej sytuacji znalazł się Saúl Ñíguez, ale młody Hiszpan trafił niestety wprost w golkipera nigeryjskiej ekipy. Dziesięć minut później z rzutu rożnego dośrodkowywał Koke, do piłki po raz kolejny dopadł Diego Godín, ale znów posłał futbolówkę nad poprzeczką. Chwilę później bliscy wyrównania byli przeciwnicy. Najpierw Jan Oblak skutecznie przeniósł piłkę nad bramką po ostro bitym kornerze przez Ifeanyiego Ifeanyiego, a kilka chwil później znakomitej okazji nie wykorzystał Bashir Bolokale, uderzając tuż nad poprzeczką.

W 81. minucie po raz kolejny przed szansą strzelenia gola stanął Saúl Ñíguez, któremu znów asystował Kévin Gameiro. Tym razem w sytuacji sam na sam wychowanka Colchoneros powstrzymał Emeka Nwalubu. Chwilę później bardzo dobrą indywidualną akcją popisał się Thomas, ale po ograniu paru rywali trafił w boczną siatkę. Niespodziewanie w 87. minucie do wyrównania doprowadzili Nigeryjczycy. Po nieudanej akcji Rojiblancos wyprowadzili oni kontrę, w której długim podaniem starano się znaleźć Bashira Bolokale. Ne upilnował go Stefan Savić, który popełnił błąd w ustawieniu i którego zawahanie sprawiło, że napastnik NPFL ALL Stars miał przed sobą już tylko Jana Oblaka, którego pokonał bez większych problemów.

Gdy wydawało się, że zwycięzca znów zostanie wyłoniony w serii jedenastek, do głosu doszedł Diego Godín. Po dośrodkowaniu Koke z narożnika boiska Urugwajczyk wyszedł do piłki i tym razem uderzył ją na tyle skutecznie, że ta zatrzepotała w siatce. Tym samym podopieczni Diego Simeone odnieśli skromne zwycięstwo w ostatnim sparingu i zajęli trzecie miejsce w Trofeo Ramón de Carranza.

Atlético vs. NPFL All Stars 2-1 (1-0)

[1-0] Nicolás Gaitán 33′
[1-1] Bashir Bolokale 86′
[2-1] Diego Godín (asysta: Koke) 89′

Sędzia: Juan Peña Varela (Sewilla, Andaluzja)

Skład Atlético: Jan Oblak – Juanfran, Stefan Savić, Diego Godín, Filipe – Nicolás Gaitán, Tiago, Koke, Thomas – Kévin Gameiro, Saúl Ñíguez

Skład NPFL All Stars: Ikechukwu Ezenwa (Emeka Nwalubu 76′) – Samuel Nweke, Emmanuel Ariwachukwu, Jamiu Alimi, Charles Henlong – Ifeanyi Ifeanyi (Rabiu Ali 76′), Ekundayo Ojo – Chisom Egbuchulam (Emeka Ogbugh 64′), Obinna Nwobodo (Sikiru Olatunbosun 76′), Ezekiel Bassey (Ibrahim Alhassan 64′) – Godwin Obaje (Bashir Bolokale 46′)