1dn.21godz.6min.

Trofeo Carranza: Atlético przegrywa z Cádizem po rzutach karnych

Niestety piłkarze Atlético nie zagrają po raz trzeci z rzędu w finale Trofeo Ramón de Carranza. Choć jeszcze w 89. minucie półfinałowego meczu z Cádizem prowadzili 1-0, to w samej końcówce sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, dzięki któremu rzutem na taśmę wyrównali oni wynik spotkania i doprowadzili do serii jedenastek, w której okazali się skuteczniejsi od podopiecznych Diego Simeone.

W dzisiejszym sparingu Cholo zdecydował się wystawić niemalże w pełni rezerwowy skład, zostawiając tym samym to, co ma najlepszego, na jutro. Mimo wszystko, to Rojiblancos byli faworytem. Niespodziewanie jednak pierwszą okazję do strzelenia gola mieli gospodarze. Po niecelnym podaniu i stracie Yannicka Carrasco wyprowadzili oni ze środka pola kontrę, po której sam na sam z Bernabé Barragánem znalazł się Salva Sánchez. Na całe szczęście trafił on jedynie w słupek.

W 10. minucie dobrym dośrodkowaniem popisał się Henrique Caio, ale uderzenie głową Fernando Torresa skutecznie obronił Alberto Cifuentes. Kilka chwil później Atlético objęło w końcu prowadzenie. Z rzutu wolnego na długi słupek dośrodkował rozgrywający znakomite zawody Henrique Caio. Augusto Fernández z bliska trafił w słupek, ale do piłki dopadł jeszcze Yannick Carrasco i umieścił ją w siatce. Potem w niezłej sytuacji znalazł się Rafael Santos Borré, ale Kolumbijczyk z ostrego kąta trafił w boczną siatkę.

Rojiblancos mieli przewagę nad swoimi przeciwnikami i do końca pierwszej połowy kontrolowali przebieg meczu. Tak naprawdę brakowało jedynie precyzji i dokładnego rozegrania piłki, co jednak można tłumaczyć dość eksperymentalnym ustawieniem. Tuż przed przerwą z rzutu wolnego strzelał Gabi, ale Alberto Cifuentes skutecznie sparował piłkę do boku.

Od początku drugiej połowy Cádiz wyraźnie nastawił się na odrobienie niewielkiej straty. Kilkanaście sekund po wznowieniu gry po błędzie Lucasa Hernándeza w polu karnym Colchoneros z futbolówką znalazł się Daniel Güiza, ale José Giménez w porę uratował całą sytuację. W 51. minucie z dystansu zdecydował się uderzać Abel Gómez, ale pomocnik gospodarzy posłał piłkę nad poprzeczką.

Czas płynął, trenerzy w międzyczasie dokonywali zmian, ale wynik się nie zmieniał. Im bliżej było końcowego gwizdka, tym mocniej naciskali podopieczni Álvaro Cervery, jednak brakowało im pomysłu na skonstruowanie dobrej akcji. Na nieco ponad kwadrans przed końcem meczu świetną interwencją popisał się Bernabé Barragán, który skutecznie obronił próbę Jona Garrido.

Na kilka chwil przed końcowym gwizdkiem boisko opuścił Javi Manquillo, który nabawił się jakiegoś drobnego urazu. W jego miejsce na murawie pojawił się Saúl Ñíguez. Niecałe dwie minuty później pomocnik Colchoneros został ukarany żółtą kartką za rzekome zagranie ręką we własnym polu karnym, po czym sędzia podyktował dla gospodarzy rzut karny. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł David Sánchez i pewnie zdobył bramkę, dzięki której jego drużyna doprowadziła do remisu, a co za tym idzie do rzutów karnych.

W serii jedenastek lepsi okazali się gospodarze, którzy wykorzystali trzy z czterech swoich strzałów. Ich bohaterem został Alberto Cifuentes, który obronił uderzenia Fernando Torresa i José Giméneza. Tym samym podopieczni Diego Simeone nie powalczą o trzeci z rzędu triumf w Trofeo Ramón de Carranza. Zamiast tego jutro o 18:30 zagrają o trzecie miejsce. Ich przeciwnikiem będzie przegrany pojedynku Málagi z NPFL All Stars.

Cádiz vs. Atlético 1-1 (0-1), 3-2 k.

[0-1] Yannick Carrasco 13′
[1-1] David Sánchez 90+1′ (karny)