Dziś mamy:27 April, 2024
0dn.14godz.55min.

Tampico Madero 1-1 Atlético San Luis: Remis, mimo złego początku

Atlético San Luis zremisowało na wyjeździe z Tampico Madero 1-1 w meczu 3. kolejki Ascenso MX. Goście szybko stracili bramkę, a wyrównanie i punkt dał tuż przed przerwą Pablo Olivera.

Trudno zrozumieć wydarzenia, które miały miejsce w 2. minucie meczu, a filia Rojiblancos najwyraźniej nie wykazała się dostateczną koncentracją od pierwszego gwizdka. Gospodarze przeprowadzili akcję lewą flanką, a piłkarze z San Luis nie dość, że byli źle ustawieni, to jeden z graczy wykonał pechowy wślizg, który pozwolił Diego Esquedzie na kontynuację rajdu i swobodny wjazd w pole karne. Gracz dograł do środka, a tam skutecznie wykończył Javier Orozco.

Atlético na wyrównanie czekało do 44. minuty potyczki. Podopieczni Salvadora Reyesa szybko wymieniali piłkę przed „szrsnastką”, aż ta doszła do Óscara Hernándeza, który świetnym podaniem do przodu rozciął obronę, a futbolówka doszła do Olivery, który mimo asysty defensorów zdołał oddać strzał i wyrównać wynik.

W drugiej połowie ADSL miało kilka okazji, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyć, a szczególnie aktywny był strzelec bramki Olivera. Ostatecznie jednak zabrakło dokładności i drużyny podzieliły się punktami.

Atlético San Luis z czterema punktami na koncie zajmuje 7. miejsce w tabeli Torneo Apertura. Kolejnym rywalem Tuneros będzie Atlente. Spotkanie odbędzie się w piątek 11 sierpnia o 20:00 (sobota, 3:00 czasu polskiego).

Tampico Madero – Atlético San Luis 1-1 (1-1)

[1-0] Javier Orozco 2’ (asysta: Diego Esqueda)

[1-1] Pablo Olivera 44’ (asysta: Óscar Hernández)

Żółte kartki: Esparza, Bernal (Tampico); Hernández, Vera (Atlético)

Frekwencja: 10 583 widzów

Skład Tampico: Humberto Hernández – Óscar Bernal, Diego Menghi, Omar Esparza, Diego Esqueda, Michel García (Kevin Lara, 78’), Daniel Ludueña, Christian Tovar, Herbert Robinson (Javier Que, 62’), Jesús Moreno (Emiliano Bonfigli, 90’), Javier Orozco

Skład Atlético: Alejandro Palacios – Erik Vera, Emilio Mac Eachen, Alejandro Castro, Borja González, Jorge Sánchez, David Castro, Oscar Hernández, Gustavo Rodríguez (Gerardo Escobedo 66’), Sebastián Penco (Jonathan Espiricueta, 71’), Pablo Olivera (Jonathan Dos Santos, 90’)