Dziś mamy:16 July, 2024
18.07.2024, g. 19:00
TCL - LoL
Dark Passage vs Besiktas
Do meczu pozostało:
2dn.0godz.58min.
12.70 X0.00 21.39 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Szymon Marciniak: "Liczę godziny do meczu o Superpuchar"

Szymon Marciniak będzie sędzią meczu Superpucharu pomiędzy Atlético oraz Realem w Tallinie. UEFA postanowiła opublikować artykuł, w którym przybliża widzom sylwetkę polskiego sędziego.

Kariera jako piłkarz: „Nie byłem najłatwiejszym piłkarzem dla sędziów. Byłem ambitny, chciałem wygrywać i sprawiałem, że życie sędziów stawało się bardzo trudne. Cały czas narzekałem i miałem im coś do powiedzenia. Jednak pewnego dnia sędzia zdjął mnie z boiska. Nie zgadzałem się z jego decyzją, więc przekazałem mu dokładnie to, co o nim myślę. Powiedziałem, że był najgorszym sędzią, jakiego kiedykolwiek widziałem. Odpowiedział mi: „jeśli myślisz, że to takie proste, to sam spróbuj sędziowania”. I tak też zrobiłem.”

Początki jako sędzia:  „Razem z tym sędzią śmialiśmy się z mojego zachowania jako gracz. Gdy stałem się sędzią międzynarodowym, towarzyszył mi on jako czwarty sędzia w oficjalnym meczu kwalifikacyjnym do turnieju U-21. Zawsze mu mówiłem, że podjął wówczas właściwą decyzję.”

Doświadczenie z gry jako piłkarz: „Zarządzanie ludźmi na boisku to jedna z najistotniejszych cech pracy sędziego. Ważne jest to, by nawiązać relację z graczami. Jeśli w przeszłości grałeś jako piłkarz, to wiesz, jakich zachowań w danej sytuacji możesz spodziewać się po piłkarzach.”

Przygotowania przed meczem: „Na pewno włączymy sobie jakąś muzykę w szatni. Pomaga ona mi się uspokoić. Będziemy gotowi, skoncentrowani i skupieni. Przygotujemy się także do meczu poprzez analizę taktyk obu drużyn, a także charakterystyk każdego piłkarza. To bardzo ważne, by przed pierwszym gwizdkiem jak najwięcej wiedzieć o grających drużynach.”

Ciężka praca: „Staram się nadal być sobą – trzeba być sobą bez względu na wszystko. Taki mecz jak Superpuchar to nagroda za ciężką pracę i wiele poświęceń, których się dokonało w drodze do osiągnięcia takiego poziomu. Jestem bardzo dumny.”

Przyszłość: „Nie patrzę w przyszłość, skupiam się na teraźniejszości. Nie można spoglądać zbyt daleko. Jestem w dobrym wieku jak na sędziego i mam dużo doświadczenia, które – mam nadzieję – wzmocnią moją pozycję w najbliższych latach. Tak jak ktoś mi kiedyś powiedział – jeśli już osiągnąłeś wysoki poziom, najtrudniejszą rzeczą jest utrzymanie się na nim. Teraz liczę godziny przed meczem Superpucharu, a dopiero po nim będę myślał o kolejnym meczu.”Share
0 0 Głosy
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

0
Chcielibyśmy wiedzieć co o tym sądzisz, zostaw komentarz!x