Dziś mamy:24 April, 2024
3dn.7godz.12min.

Sudamericano U-20: Wygrana i awans Brazylii, niezły mecz Caio

W swoim trzecim meczu w ramach mistrzostw kontynentu do lat 20 Brazylia pokonała Paragwaj, czym zapewniła sobie awans do rundy finałowej. Przez 58 minut na boisku przebywał Caio Henrique.

Młodzi Canarinhos od początku mieli przewagę i kreowali sobie kolejne okazje bramkowe, jednak brakowało im skuteczności. Jedną z pierwszych dogodnych sytuacji zmarnował Richarlison, trafiając z dobrej pozycji w słupek. Całą akcję zapoczątkował Caio Henrique, który ponownie grał z opaską kapitana. Pomocnik rezerw Rojiblancos znów zaprezentował się z dobrej strony, skutecznie bijąc większość stałych fragmentów gry i biorąc na siebie odpowiedzialność za środek pola Brazylijczyków.

Ci na prowadzenie wyszli dopiero w 38. minucie. Do rzutu wolnego podszedł Matheus Sávio, któremu dopisało szczęście, bowiem piłka po jego strzale odbiła się od muru i zmyliła bramkarza, wpadając przy słupku do siatki. W doliczonym czasie pierwszej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Caio Henrique. Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Canarinhos wciąż napierali na Paragwajczyków. W 56. minucie dalekim wykopem popisał się Caíque, futbolówkę głową przedłużył jeszcze Felipe Vizeu, a Richarlison, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

Zaraz po zejściu Caio Henrique arbiter wyrzucił z boiska Julio Villalbę. Chwilę później Brazylijczycy strzelili kolejnego gola. Kilkoma podaniami rozmontowali defensywę rywali, a do siatki trafił ostatecznie Felipe Vizeu po podaniu Léo Jaby. Od tego momentu Canarinhos skupili się na kontrolowaniu spotkania, jednak w samej końcówce za bardzo się rozluźnili. Dwukrotnie skarcił ich bowiem Jesús Medina – najpierw z rzutu karnego, a potem znakomitym uderzeniem w samo okienko.

Brazylijczycy nie wypuścili jednak zwycięstwa z rąk i zapewnili już sobie awans do rundy finałowej. Ostatni mecz pierwszej rundy Canarinhos rozegrają 24 stycznia o 19:15 (25 stycznia o 1:15 czasu polskiego). Ich rywalem będzie Kolumbia.

Brazylia vs. Paragwaj 3-2 (1-0)

[1-0] Matheus Sávio 38’

[2-0] Richarlison (asysta: Felipe Vizeu) 56’

[3-0] Felipe Vizeu (asysta: Léo Jabá) 64’

[3-1] Jesús Medina 79’ (karny)

[3-2] Jesús Medina 90’

Skład Brazylii: Caíque – Dodô, Gabriel, Robson Bambu, Guilherme Arana – Caio Henrique (Maycon 58’), Douglas Luiz, Matheus Sávio – Léo Jabá, Richarlison (David Neres 65’), Felipe Vizeu (Artur 67’)

Skład Paragwaju: Marino Arzamendia – Rodi Ferreira, Marcelo Arce (Ricardo Garay 70′), Pablo Meza, Blas Riveros – Mathías Villasanti, Cristian Paredes (Jorge Morel 13′), Guillermo Paiva (Richard Prieto 61′), Jesús Medina – Julio Villalba, Sebastián Ferreira

Żółte kartki: Caio Henrique, Maycon, Douglas Luiz (Brazylia); Pablo Meza (Paragwaj)

Czerwona kartka: Julio Villalba (Paragwaj)