Mallorca vs Atletico Madryt
0dn.5godz.54min.
13.75 X3.20 22.15 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Sudamericano U-20: Schiappacasse górą w starciu graczy Atlético

W drugiej kolejce fazy finałowej Mistrzostw Ameryki do lat 20 naprzeciw siebie stanęły ekipy Urugwaju oraz Brazylii. W ekipach od początku zameldowali się piłkarze rezerw Atlético, Nicolás Schiappacasse oraz Caio Henrique. Ze zwycięstwa cieszył się ten pierwszy, którego reprezentacja wygrała 2-1, zapewniając sobie trzy punkty w końcówce.

Celestes mogli objąć prowadzenie w pierwszej połowie, lecz brakowało im szczęścia, a jedną z dogodnych okazji zmarnował Schiappacasse. W 24. minucie bramkę zdobyli Canarinhos, a konkretnie Ghilherme Arana, który uciekł obrońcom i wykorzystał sprytne podanie od Davida Neresa.

Znacznie więcej emocji było w drugiej połowie, a po 15 minutach od wznowienia meczu padła bramka wyrównująca autorstwa Rodrigo Amarala, który doskonale przymierzył z około 30 metrów. To był początek kłopotów Brazylijczyków, gdyż 8 minut później z boiska wyleciał Lucas Cunha. Środkowy obrońca położył ręką na wychodzącym na dobrą pozycję Schiappacasse, który runął na ziemię i skłonił sędziego do pokazania żółtej karki, która była drugą tego zawodnika. Piłkarze znad Amazonki kończyli mecz w „dziewiątkę”, gdyż w doliczonym czasie gry boisko opuścił drugi ze środkowych defensorów, Lyanco. Chwilę później na spalonym nie udało się złapać Matíasa Viñi, który rozstrzygnął losy meczu.

Po dwóch rozegranych meczach Urugwajczycy są w świetnej sytuacji, gdyż mają na koncie, jako jedyna drużyna w starwce, komplet punktów, który w dodatku został zdobyty z dwoma najsilniejszymi rywalami. Brazylijczycy z kolei plasują się na czwartym miejscu z jednym punktem. W następnej kolejce, która odbędzie się 5 lutego, Brazylia spotka się o 16:00 (22:00 czasu polskiego) z Wenezuelą , natomiast liderzy zagrają z Kolumbią o 18:15 (0:15 czasu polskiego).

Urugwaj – Brazylia 2-1 (0-1)

[0-1] Guilhemre Arana 24’

[1-1] Rodrigo Amaral 60’

[2-1] Matías Viña 90+2’

Czerwone kartki: Lucas Cunha 68’ (Brazylia; za drugą żółtą), Lyanco 90+1’ (Brazylia; za drugą żółtą)

Żółte kartki: Viña, Rogel (Urugwaj); Lyanco, Cunha, Arana (Brazylia)

Sędzia: Darío Herrera (Argentyna)

Skład Urugwaju: Santiago Mele – José Rodríguez, Agustín Rogel, Matías Viña, Mathías Olivera –Rodrigo Bentancur, Carlos Benavídez, Facundo Waller, Nicolás De la Cruz – Rodrigo Amaral (Agustín Canobbio, 83’), Nicolás Schiappacasse

Skład Brazylii: Lucas Perri – Dodô, Lyanco, Lucas Cunha, Guilherme Arana – Caio Henrique, Maycon – David Neres, Matheus Sávio (Lucas Paquetá, 66’), Richarlison (Léo Santos, 69’) – Felipe Vizeu (Léo Jabá, 75’)