Dziś mamy:29 March, 2024
3dn.14godz.19min.

Sudamericano U-20: Gol Schiappacasse, drugi remis Urugwaju

Młodzi Urugwajczycy w drugim spotkaniu na Mistrzostwach Ameryki Południowej do lat 20 zremisowali z Argentyńczykami 3-3. To drugi podział punktów Celestes po starciu z Wenezuelą. Od pierwszej minuty na boisku przebywał Nicolás Schiappacasse, który zmarnował rzut karny, lecz po chwili w tej samej akcji zdobył bramkę.

Urugwaj trzykrotnie wychodził na prowadzenie, lecz nie zdołał odnieść zwycięstwa. Podopieczni Fabiána Coito wyszli na prowadzenie już w 4. minucie, kiedy fantastycznym uderzeniem z dystansu popisał się kapitan Rodrigo Amaral. 20 minut później wyrównał Marcelo Torres, który wcześniej świetnie opanował długie podanie. Tuż przed końcem 1. połowy rzut karny dla Urugwaju egzekwował Nicolás De La Cruz. Kapitan z 11. metra strzelał również z Wenezuelą, gdzie nie udała mu się próba powtórzenia strzału Panenki. Tym razem postawił na pewny mocny strzał, który przyniósł bramkę.

Albicelestes na kolejne wyrównanie czekali do 74. minuty. Wtedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego swojego drugiego gola zdobył Torres, dzięki strzałowi głową. W 80. minucie Nicolás Zalazar sfaulował we własnym polu karnym Schiappacasse, a sędzia podyktował drugi w tym spotkaniu rzut karny. Na boisku nie było już De La Cruza, więc do „jedenastki” podszedł sam poszkodowany. Strzał Rojiblanco obronił Ramiro Macagno, a dobitkę jednego z Urugwajczyków ponownie zatrzymał bramkarz. Golkiper był jednak już bezradny przy kolejnym strzale Schiappacasse, który wyprowadził swój zespół na 3-2. Chwilę z boiska wyleciał Rodrigo Bentancur, a osłabiony Urugwaj nie zdołał dowieźć zwycięstwa. W końcówce spotkania po wrzutce z kornera piłkę do własnej bramki skierował Agustín Rogel.

Kolejnym przeciwnikiem Urugwajczyków będzie 25 stycznia Peru. Mecz rozpocznie się o 19:15 (1:15 czasu polskiego).

Argentyna – Urugwaj 3-3 (1-2)

[0-1] Rodrigo Amaral 4’

[1-1] Marcelo Torres 24’

[1-2] Nicolás De La Cruz 45+3’-k.

[2-2] Marcelo Torres 74’

[2-3] Nicolás Schiappacasse 82’

[3-3] Agustín Rogel 89’-sam.

Czerwona kartka: Rodrigo Bentancur 86’ (Urugwaj; za drugą żółtą)

Żółte kartki: Ascacibar, Lucero, Foyth, Macagno, Martínez, Zaracho (Argentyna); Amaral, Rogel, Schiappacasse, Bantancur (Urugwaj)

Sędzia: Anderson Daronco (Brazylia)

Skład Argentyny: Ramiro Macagno – Nahuel Molina (Ramón Mierez, 84’), Nicolás Zalazar, Juan Foyth, Milton Valenzuela – Julián Chicco (Matías Zaracho, 64’), Santiago Ascacibar, Brian Mansilla – Ezequiel Barco (Tomás Conechny, 70’) – Marcelo Torres, Lautaro Martínez

Skład Urugwaju: Santiago Mele – Agustín Sant´Anna, Agustín Rogel, Matías Viña, Mathías Olivera – Facundo Waller, Rodrigo Bentancur, Rodrigo Amaral (Carlos Benavídez, 66’), Nicolás De La Cruz (Marcelo Saracchi, 73’) – Agustín Canobbio, Nicolás Schiappacasse (Santiago Viera, 85’)