Vallecano vs Atletico Madryt
2dn.10godz.32min.
14.75 X3.30 21.80 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Sudamericano U-20: Brazylia zmarnowała dwubramkowe prowadzenie

Brazylia zremisowała 2-2 z Ekwadorem w swoim pierwszym meczu fazy finałowej Mistrzostw Ameryki Południowej U-20. Canarinhos stracili punkty, mimo że prowadzili już 2-0. Pełne spotkanie rozegrał kapitan Caio Henrique.

Dla obu zespołów było to drugie starcie podczas turnieju. W poprzedniej rundzie górą było piłkarze znad Amazonki, którzy wygrali 1-0. Drugi pojedynek lepiej rozpoczęli gospodarze czempionatu, którzy w ciągu pierwszych pięciu minut stworzyli sobie trzy okazje bramkowe. Brazylijczycy zdołali się jednak przebudzić i w 15. minucie objęli prowadzenie. Strzał z dystansu obronił bramkarz, lecz wybił piłkę wprost przed siebie, a do tej dopadł Guilherme Arana i następnie wpakował do siatki. Dziesięć minut później było już 2-0. Matheus Sávio z prawej strony wstrzelił futbolówkę, a tę do bramki skierował Maycon.

Ekwadorczycy starali się zdobyć bramkę kontaktową, a świetna okazja nadarzyła się w 69. minucie, kiedy szarżującego Herlina Lino w polu karnym podciął bramkarz Caíque. Do „jedenastki” podszedł Renny Jaramillo i dość pewnym strzałem strzelił gola kontaktowego. Kilka minut później ponownie faulowany w „szesnastce” był Lino, a arbiter po raz drugi wskazał na wapno. Tym razem do karnego podszedł Pervis Estupiñán, który wybrał drugi róg i dał swojej drużynie wyrównanie.

W następnym meczu Brazylia zagra z Urugwajem. Spotkanie odbędzie się 2 lutego o 18:15 (0:15 czasu polskiego) w Quito.

Ekwador – Brazylia 2-2 (0-2)

[0-1] Guilherme Arana 15’

[0-2] Maycon 25’ (asysta: Matheus Sávio)

[1-2] Renny Jaramillo 70’-k.

[2-2] Pervis Estupiñán 79’-k.

Żółte kartki: Minda, Quintero (Ekwador); Maycon, Caíque, Arana, Dodô (Brazylia)

Sędzia: Mario Díaz de Vivar (Paragwaj)

Skład Ekwadoru: José Cevallos – Kevin Minda, Joel Quintero, Félix Torres, Pervis Estupiñán – Renny Jaramillo, Jordan Sierra, Joao Rojas (Adolfo Muñoz, 62’), Bryan Cabezas – Washington Corozo (Jordy Caiceco, 46’), Herlin Lino

Skład Brazylii: Caique – Dodô, Lyanco, Gabriel, Guilherme Arana – Caio Henrique, Maycon – David Neres (Douglas Luiz, 75’), Matheus Sávio (Giovanny, 68’), Richarlison (Léo Jabá, 82’) – Felipe Vizeu