Atletico Madryt vs Athletic Bilbao
2dn.6godz.34min.
11.91 X3.40 24.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Sparingowa porażka Atlético B

W swoim piątym sparingu Atlético B przegrało w Cerro del Espino z Rayo Majadahonda (w poprzednim sezonie 14. miejsce w swojej grupie w Segunda División B).

Pierwszą okazję do strzelenia gola stworzyli sobie podopieczni Óscara Fernándeza już w 7. minucie, ale sprzed pola karnego niecelnie uderzał Pape Modji. Później jednak coraz częściej to rywale przejmowali inicjatywę. W 14. minucie fenomenalną interwencją Rojiblancos uratował Miguel San Román. Potem w dobrej sytuacji po podaniu Christiana Peralesa znalazł się Roberto Núñez, ale Hiszpanowi, choć był blisko, nie udało się zdobyć bramki.

W 29. minucie swoje wysokie umiejętności po raz kolejny udowodnił bramkarz Colchoneros, który w świetnym stylu wybronił strzał jednego z rywali. Atlético B odpowiedziało celnym uderzeniem Christiana Peralesa, które okazało się jednak zbyt słabe by pokonać bramkarza Rayo Majadahonda. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połową jeszcze raz udanie interweniował Miguel San Román.

Po przerwie w natarciu znów byli przeciwnicy. Podopieczni Óscara Fernándeza starali się odpowiadać, a wyraźnie aktywny był zwłaszcza Rubén Fernández. Wymiana ciosów przyniosła pierwszy efekt w 60. minucie, kiedy to Jorge Félix pięknym uderzeniem z dystansu dał swojemu zespołowi prowadzenie. Przewaga Rayo Majadahonda była coraz wyraźniejsza i tylko dzięki świetnym interwencjom Carlosa Marína udawało się nie stracić kolejnych goli.

Pojedynczych okazji dla Rojiblancos nie był w stanie wykorzystać przede wszystkim Christian Perales. W końcówce gospodarze starali się jeszcze podwyższyć prowadzenie. Udało się im osiągnąć w 89. minucie. Na listę strzelców po raz kolejny wpisał się Jorge Félix. Była to zarazem ostatnia dobra akcja tego meczu.

Kolejny sprawdzian rezerw Colchoneros odbędzie się 17 sierpnia o 20:00. W wyjazdowym pojedynku ich rywalem będzie czwartoligowa Mora.

Rayo Majadahonda vs. Atlético B 2-0 (0-0)

[1-0] Jorge Félix 60′
[2-0] Jorge Félix 89′

Wyjściowy skład Atlético B: Miguel San Román – Rafa Muñoz, Tachi, Álex García, Sergio González – Arona Sané, Pape Modji, Roberto Olabe, Rubén Fernández – Christian Perales, Roberto Núñez

Zagrali także: Carlos Marín, Andrés Solano, Kilian Durán, Alberto Rentero, Yuri Tkachuk, Nacho Heras, Diego Altamirano, Mohamed Zakaria