Dziś mamy:19 April, 2024
2dn.4godz.42min.

Sevilla 2-5 Atlético: Hat-trick Griezmanna, kapitalne Atleti

Atlético Madryt nie dało żadnych szans Sevilli, pokonując rywali 5-2. Najlepszym piłkarzem był Antoine Griezmann, który do hat-tricka dorzucił asystę. Wymierny wkład w okazały wynik mieli również obrońcy Los Nervionenses, którzy dwukrotnie popełnili fatalne w skutkach błędy.

Spotkanie dobrze chcieli rozpocząć goście i już w pierwszej minucie na strzał z dystansu pokusił się Koke, lecz nie była to najlepsza próba. Chwilę później odpowiedzieli Andalizyjczycy, a z kilku metrów uderzał Luis Muriel, lecz górą ze starcia wyszedł Jan Oblak.

W poczynaniach Rojiblancos wkradała się nerwowość, co przyspieszeniem gry oraz kontratakami starali się wykorzystać podopieczni Vincenzo Montelli. Ostatecznie we własnym polu karnym dobrze piłkę czyścili przyjezdni.

W 29. minucie gospodarze rozgrywali rzut wolny blisko własnego pola karnego, a piłka została wycofana do Sergio Rico. Ten poddał do stojącego w okolicach szesnastki Évera Banegi, natomiast Argentyńczyk zachował się na tyle niefrasobliwie, że futbolówkę odebrał mu Diego Costa i po chwili pokonał bramkarza rywali.

Kilka minut później Brazylijczyk był bliski dubletu, kiedy został dobrze wypuszczony przez kolegę z zespołu, lecz w przegrał pojedynek z Sergio Rico.

W 42. minucie obrońcy Los Nervionenses niedokładnie wybili piłkę z własnej „szesnastki”, a tę zebrał Antoine Griezmann. Francuz pociągnął w prawą stronę i mimo asysty kilku przeciwników zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, nie dając szans golkiperowi na skuteczną interwencję.

Niedługo po zmianie stron dobrą akcję rozegrali Colchoneros. Diego Costa otrzymał piłkę w polu karnym o przeniósł ją nad próbującym interweniować Sergio Rico. Bramkarz był spóźniony ze swoją interwencją i bezpardonowo wykosił napastnika, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Do stojącej piłki podszedł Antoine Griezmann i zupełnie zmylił bramkarza, podwyższając na 3-0.

W 65. minucie Gabriel Mercado zbyt lekko podał do własnego bramkarza, a piłkę przejął Griezmanna. Napastnik nie był jednak najlepiej ustawiony, aby oddać strzał, więc sprytnie zagrał piętą do Koke, który z łatwością umieścił piłkę w siatce.

W kolejnej akcji znakomitą okazję do hat-tricka miał Griezmann, który otrzymał podanie z głębi pola i pognał na bramkę. Francuz oddał mocny strzał, ale trafił w słupek, po czym futbolówka wrócił w pole gry. Chwilę później na indywidualną akcję zdecydował się rezerwowy Ángel Correa, ale z dość ostrego kąta nie zdołał pokonać Rico.

W 78. minucie Atleti zdołało przejąć piłkę po rzucie wolnym Sevilli i wyszło z groźną kontrą. Griezmann znalazł się z piłką na prawej stronie i dojrzał w polu karnym Vitolo, któremu dośrodkował. Skrzydłowy uderzył z pierwszej piłki, ale trafił w boczną siatkę. Odpowiedzieć mógł Banega, a po jego strzale z dystansu piłka wpadła w rykoszet, lecz obronną ręką z akcji wyszedł Oblak.

Graczom Diego Simeone wciąż było mało. W 81. minucie Saúl Ñíguez bez większego problemu wbiegł w pole karne rywali pomiędzy kilku rywali i zagrał do środka, gdzie Antoine’owi Griezmannowi nie pozostalo nic innego jak dostawić nogę i zwieńczyć dzieło. Manita stala się faktem.

Ekipa z Madrytu nieco się rozkojarzyła wysokim prowadzeniem i w 85. minucie pozwoliła oponentom na trafienie. Jego autorem został najlepszy ostatnio gracz Sevilli Pablo Sarabia, któremu asystował Wissam Ben Yedder.

Kilka minut później Sevilla zdobyła drugą bramkę. W polu karnym piłkę od Sergio Escudero otrzymał Nolito. Piłkarz zdecydował się na płaskie uderzenie i zmieścił futbolówkę tuż przy słupku.

Sevilla – Atlético 2-5 (0-2)

0-1 Diego Costa 29’

0-2 Antoine Griezmann 42’

0-3 Antoine Griezmann 50’-k.

0-4 Koke 65’ (asysta: Antoine Griezmann)

0-5 Antoine Griezmann 81’ (asysta: Saúl Ñíguez)

1-5 Pablo Sarabia 85’ (asysta: Wissam Ben Yedder)

2-5 Nolito 88’ (asysta: Sergio Escudero)

Żółte kartki: Correa, Escudero, Vázquez (Sevilla); Costa, Giménez, Saúl (Atlético)

Sędzia: Juan Martínez Munuera (Benidorm, Walencja)

Skład Sevilli: Sergio Rico – Jesús Navas (Miguel Layún, 18’), Gabriel Mercado, Clément Lenglet, Sergio Escudero – Steven N’Zonzi, Éver Banega – Pablo Sarabia, Fernando Vázquez (Nolito, 70’), Joaquín Correa (Wissam Ben Yedder, 60’) – Luis Muriel

Skład Atlético: Jan Oblak – Šime Vrsaljko, José Giménez, Diego Godín, Filipe Luís – Gabi, Thomas Partey (Ángel Correa, 64’), Saúl Ñíguez, Koke (Vitolo, 71’) – Antoine Griezmann, Diego Costa (Kévin Gameiro, 76’)