Dziś mamy:14 June, 2024
15.06.2024, g. 01:30
WNBA
Minnesota Lynx vs Los Angeles Sparks
Do meczu pozostało:
0dn.14godz.43min.
11.38 X0.00 22.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Saul Niguez wspiera społeczność w walce z koronawirusem

Saul Niguez dołączył do światowych gwiazd sportu, które otwarcie wspierają społeczność lokalną bądź krajową w walce z koronawirusem. W rozmowie z Espn.com opowiedział o spontanicznie zrodzonym pomyśle, zawodnikach, którzy szybko dołączyli do tej idei oraz planach na przyszłość, jeśli chodzi o pomoc.

Saul o początku akcji

Teraz mój telefon jest rozgrzany do czerwoności i muszę go ładować co chwilę. Początek był spontaniczny i zaczął się drugiego, może trzeciego dnia kwarantanny. Rozmawiałem z moim agentem przez telefon i oglądałem newsy z Chin, Włoch, Iranu. Myślałem wtedy o przyjaciołach oraz ich rodzinach, ponieważ niektórzy z nich bardzo mocno odczuli uderzenie tego wirusa. Niektórzy z nich nie mogli pracować, inni musieli pracować, pomimo, iż ryzyko zarażenia było wysokie. Zdałem sobie sprawę, że są osoby, które stracą swoją pracą, będą mieć ciężki okres w życiu. Zdrowie jest najważniejsze, ale potrzeba będzie pomocy dla takich osób, gdy wszystko wróci do życia. Pomyślałem wtedy, że trzeba im pomóc. Przeanalizowaliśmy możliwości i powiedzieliśmy sobie wspólnie, że pomożemy.

Kolejni dołączali do akcji Saula

Alvaro Morata, Oliver Torres, Sergio Busquets oraz Miguel-Angel Moya bardzo szybko dołączyli do mojej osoby. Wszyscy zgodnie uznali, że chcą pomóc i zrobić więcej dla społeczności. Roboczo nazwaliśmy swoją grupę „Saldremos Juntos”.

Celem akcji sportowców stała się pomoc małym biznesom, ludziom pracującym na samozatrudnieniu oraz pracownikom służby zdrowia, którzy godzinami pracują na rzez obywateli Hiszpanii. Wszyscy, którzy potrzebują pomocy mogą, zgłosić się na stronę, która powstała z inicjatywy Saula. O tym, jak ma wyglądać wsparcie na potrzebujących w krótkich słowach wyjaśnił sam inicjator akcji.

Chcemy zapewnić finansowe wsparcie, ale również wesprzeć ludzi eksperckimi poradami, jeśli chodzi o porady prawne, porady biznesowe, dostarczenie materiałów czy też pomysłów na ich działalność. Chcemy pomóc stanąć im na nogi, gdy wszystko powoli zacznie wracać do normalności. Przykładowo wspierając malarze Pedro – masz szansę wygrać koszulki z podpisami sportowców czy też indywidualne spotkania z nimi. Ciągle pracujemy nad finalną strategią pomocy dla wszystkich oraz tym jak to ma wyglądać z naszej strony.

Ludzie muszą sobie pomagać

Dla rządu najważniejsze jest teraz zdrowie, zdrowie i jeszcze raz zdrowie. Jest to w tej sytuacji zrozumiałe, ale my chcielibyśmy pomagać w różnych aspektach, gdy wróci normalność. Teraz jest dobry czas, by o tym pomyśleć i zadbać oto. Jeśli gdzieś na świecie pojawi się idea pomocy, którą będziemy mogli skopiowaćpostaramy się to zrobić. Ludzie ze sfery publicznej mają możliwości, by pomagać, więc pomagajmy. Pozwólmy im pomagać i zaangażować się w projekty.

Teraz jest czas, by pomagać sąsiadom, ludziom, z którymi jesteśmy blisko związani. To jest czas, by pomyśleć o innych. Jeśli mamy wyjść z tego kryzysu to musimy to zrobić razem– kończy swoją wypowiedź Saul Niguez.

źródło: ESPN.com0 0 Głosy
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

0
Chcielibyśmy wiedzieć co o tym sądzisz, zostaw komentarz!x