Atletico Madryt vs Celta Vigo
5dn.21godz.51min.
11.40 X4.75 27.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Rojiblancos na występach w reprezentacji

Po raz kolejny większość zawodników Atletico Madryt, którzy zostali powołani ne mecze swoich reprezentacji, nie może być zadowolona. Tak naprawdę mało komu udało się wybiec na boisko.

Kolejne 90 minut w barwach reprezentacji Turcji rozegrał Arda Turan. Po ciekawym meczu jego zespół zremisował jednak 0:0 z Austrią. Nasz zawodnik pokazał się w kilku akcjach z dobrej strony, jednak nie udało się tego ani razu przełożyć na bramkę. Poza tym w ostatnich minutach spotkania Turan nie wykorzystał rzutu karnego i po tym, jak w poprzednim meczu z Kazachstanem został bohaterem, tak teraz nie udało mu się zapewnić drużynie zwycięstwa. Warto dodać, że byłaby to już jego piąta bramka w tych eliminacjach. Przez ten remis sytuacja Turcji nieco się skomplikowała. Walczyć ona będzie o 2. miejsce z Belgią, która traci do niej 2 punkty. Jednak to gracze znad Bosforu są w lepszej sytuacji, gdyż pozostałe dwa spotkania rozegrają u siebie (z Niemcami i Azerbejdżanem, z którym wcześniej sensacyjnie przegrali na wyjeździe 1:0), podczas gdy na Belgów czeka mecz u siebie z Kazachstanem i wyjazd do Niemiec.

Dwójka reprezentantów Hiszpanii (w różnych kategoriach) humory ma na pewno gorsze. Pomimo pewnych zwycięstw swoich reprezentacji (Hiszpania U-21 z Joelem na ławce pokonała Gruzję U-21 2:0 i pewnie zmierza po awans do baraży o występ w młodzieżowych Mistrzostw Europy, a pierwsza reprezentacja Hiszpanii z Alvaro Dominguezem na ławce rozgromiła 5:0 Liechtenstein i zapewniła już sobie start na Euro 2012) nie zagrali oni ani minuty.

Podobnie sprawa ma się z dwójką innych zawodników Atletico Madryt. Thibaut Courtois nie pojawił się na boisku w wygranym przez Belgię 1:0 meczu ze Stanami Zjednoczonymi. Podobnie wyglądało to z Eduardo Salvio, który nie dostał okazji pokazania się w meczu, w którym reprezentacja Argentyny pokonała Nigerię 3:1.

Z kolei dwójka reprezentantów Koumbii, Luis Perea i Radamel Falcao, mieli w planach dwa mecze towarzyskie: z Hondurasem i Jamajką W tym pierwszym spotkaniu zagrał tylko Perea, który przebywał na boisku przez pełne 90 minut, a jego zespól wygrał 2:0. Z kolei dziś w nocy w spotkaniu z Jamajką wystąpili obaj zawodnicy. Luis rozegrał pełne 90 minut, a Falcao przebywał na boisku przez 82 minuty, a ich zespół odniósł zwycięstwo 2:0.