Dziś mamy:19 April, 2024
2dn.2godz.40min.

Rojiblancas w półfinale Pucharu Hiszpanii

Po zakończeniu sezonu ligowego pań przyszedł czas na to, by najlepsze osiem zespołów powalczyło o Puchar Hiszpanii. W wyniku losowania Atlético Féminas (wicemistrzynie kraju) trafiły na ekipę Espanyolu (siódme miejsce), z którą zmierzyły się dziś o 10:30. Zespół z Barcelony nieoczekiwanie objął prowadzenie już w drugiej minucie meczu.

Na szczęście później było już tylko lepiej. Jeszcze przed przerwą – między 28. i 39. minutą spotkania – Rojiblancas zdobyły trzy bramki. Raz bramkarkę z Katalonii pokonała Amanda, a dwukrotnie dokonała tego Esther González. Po przerwie Los Colchoneras kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku, dokładając jeszcze dwa gole, których autorkami były Bea Beltrán i Kuky.

Tym samym Atlético Féminas awansowały do finałowego turnieju o Puchar Hiszpanii, który w tygodniu odbędzie się w Melilli. 15 maja przeciwnikiem Rojiblancas w półfinale będą zawodniczki Sportingu Huelva, które pokonały dziś po dogrywce 4-2 Rayo Vallecano. W drugiej parze zmierzą się ze sobą Barcelona i Valencia. Finał zaplanowany jest na 17 maja.