1dn.14godz.9min.

Rezerwy udanie kończą sezon ligowy. Jutro losowanie par barażowych

Atlético B do ostatniej kolejki Tercera División przystępowało jako mistrz grupy VII, lecz podopieczni Óscara Fernándeza potraktowali mecz z Alcobendas poważnie i zwyciężyli 3-0 po bramkach Cristiana Peralesa – dwóch oraz Alexa.

Wynik spotkania w 21. minucie otworzył Perales, który wykorzystał dośrodkowanie Miguela Acosty z prawej strony. Na podwyższenie prowadzenia Rojiblancos czekali do 68. minuty, kiedy skuteczną główką popisał się Alex, a asystę zanotował Toni Moya. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry dublet ustrzelił Perales i jednocześnie ustalił wynik spotkania. Drużyna z Madrytu zanotowała tym samym szóste zwycięstwo z rzędu.

Colchoneros zakończyli zmagania ligowe z dorobkiem 73 punktów w 38 meczach i o 7 wyprzedzili Unión Adarve. Najlepszym strzelcem drużyny został Algierczyk Zaka, który zanotował 16 trafień, co dało mu czwarte miejsce wśród najlepszych strzelców grupy madryckiej.

Jutro w Las Rozas nastąpi losowanie fazy barażowej, w której mistrzowie osiemnastu grup utworzą pary i rozegrają dwumecz. Stawką będzie awans do Segunda División B, a spotkania zostaną rozegrane w dniach 21 oraz 28 maja.

Źródło: atleticodemadrid.com